Політолог: на Сході та Півдні місце ПР намагаються зайняти проросійські сепаратисти

5 Березня 2014, 14:10

«Проросійськи налаштовані громадяни на Сході і Південному Сході України насправді намагаються скинути не представників київської влади, а саме – Партію регіонів. І це відбувається під виглядом настроїв, викликаних подіями в Криму… Відбувається знищення ПР в тих регіонах. І зараз ця влада розподіляється між іншими політичними групами», – заявив Небоженко.

Крім цього, Росія зараз не робить ставку на ПР, тому відкрито дискредитує чиновників і депутатів ПР на Сході і Півдні.

«Вони (Росія. – Ред.) роблять ставку на нову силу, яка відкрито заявлятиме про сепаратистські і федералістські претензії. На зміну ПР силовим способом народжуватимуться проросійські партії, які можуть отримати підтримку на виборах не більше 5% і навіть можуть отримати мандати у ВР. Втім, це краще, ніж анонімні, підпільні проросійські рухи. Добре, коли є публічна політика, яка вирішується не в кабінетах Харкова чи Донецька або "окопах" Криму. А ми достатньо сильні, щоб витримати будь-які сепаратистські заяви», – зауважив експерт.

«Ми повинні бачити ворога в лице. Лише тоді Україна навчиться боротися і з олігархами, сепаратизмом, корупцією тощо. Ми заховали корупцію, наприклад, як інтимну сферу і як наслідок у нас 75% економіки – в тіні, кошти "вимивають" за кордон… А коли буде гласність і публічність – це єдиний спосіб боротися з такими випадками», – вважає Небоженко.

Експерт зауважує, що коли сепаратистські заяви лунатимуть постійно публічно, то вони не матимуть значної кількості прихильників на Сході чи Півдні.

«Хай Аксьонов прийде в Раду і сяде поряд з Фаріон. І хай тоді Росія спробує на нього опертися. Публічність потребуватиме серйозних аргументів. Крім цього, публічність політизує сепаратистські настрої, а не криміналізує чи мілітаризує, і це набуває цивілізованих форм», – додав він.

Нагадаємо, впродовж останніх днів в кількох регіонах Сходу і Півдня відбулися мітинги проросійських активістів із закликами приєднатися до Росії. У деяких – навіть з захопленням приміщень облдержадміністрацій та проголошенням "нової влади". Разом з тим, депутати фракціх Партії регіонів, електорат яких здебільшого є мешканцями саме цих регіонів, публічно не висловлювали свою позицію з цього приводу.