Згідно з повідомленням, увечері 4 березня близько 35 озброєних осіб увірвалися до пункту пропуску «Крим». Після нерівного силового протистояння, погрожуючи застосувати зброю, нападники заблокували роботу українських правоохоронців. У складі зміни прикордонних нарядів перебувало 15 прикордонників, з них 7 жінок.
«Згодом, до пункту пропуску прибув начальник відділу прикордонної служби «Керч» та група реагування, які після перемовин з російськими військовослужбовцями відновили роботу пункту пропуску. Загалом за добу на даному пункті пропуску українськими прикордонниками було оформлено 544 особи», – повідомляють у Державній прикордонній службі.
Також у повідомленні наголошується, що на особовий склад Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України постійно здійснюється психологічний тиск.
«Застосовується фізична сила, лунають погрози, здійснюється шантаж. Незважаючи на це, особовий склад не покидає місць несення служби, а також, не склавши зброю продовжує виконувати завдання з охорони державного кордону та залишається вірним Присязі та Українському народу», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 2 березня спецпідрозділи Росії за участі офіцерського складу та генералів ФСБ РФ здійснили спробу силового захоплення штабу Сімферопольського загону та адміністративної будівлі Азово-Чорноморського регіонального управління. Прикордонники загону стримали нападників та не допустили їх до кімнат зберігання зброї та основних комунікацій.
Тим часом, військові РФ погрожували зброєю українським прикордонникам з вимогою перейти на бік нової "влади" Криму.
Нагадаємо також, що першого заступника начальника Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби Віктора Мельниченка звільнили через службову невідповідність.