Росія робить вигляд, що не причетна до подій у Криму

28 Лютого 2014, 16:25

"28 лютого о МЗС Росії відбулася зустріч з радником – посланником посольства України в Російській Федерації Німчінскім, якому була передана відповідна нота Міністерству закордонних справ України щодо пропозиції української сторони у зв'язку з подіями в Автономній Республіці Крим провести невідкладні двосторонні консультації згідно Статті 7 Договору про дружбу , співпрацю і партнерство між Російською Федерацією і Україною від 31 травня 1997 року", – йдеться у заяві .

У ноті МЗС Росії зазначається, що РФ розглядає події, що відбуваються в АРК, як "наслідок внутрішньополітичних процесів останнього часу в Україні, і в цьому контексті не бачить необхідності в проведенні пропонованих українською стороною невідкладних двосторонніх консультацій".

Також повідомляється, що Україні передали ноту МЗС Росії щодо пересувань бронетехніки Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму, пов'язаних з необхідністю забезпечення охорони місць дислокації Чорноморського флоту на території України, що "відбувається в повній відповідності з базовими російсько- українськими угодами щодо Чорноморського флоту".

Як повідомлялось, 27 лютого  парламент Криму, який зранку був захоплений  невідомими, які назвали себе "самообороною російськомовних громадян", прийняв постанову про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. Точна кількість депутатів, які голосували за ці рішення, невідома.

У ніч на 28 лютого у Криму невідомі зайняли територію аеропортів "Сімферополь" та "Бельбек" в Севастополі.

Глава МВС України Арсен Аваков розцінює ситуацію з блокуванням аеропортів у Криму як "збройне вторгнення і окупацію".

Наразі невідомі озброєні люди продовжують "патрулювати" територію біля аеропорту «Сімферополь». Вони не приховують свою приналежність до Російської Федерації.

28 лютого Верховна Рада підтримала постанову щодо подій в Криму, в якій вимагає від Російської федерації припинити зазіхання на державний суверенітет.

МЗС України направило російському МЗС пропозицію щодо консультацій з приводу ситуації в Криму.