«Ситуація дійсно напружена з точки зору того, що робить чи збирається робити Росія. Однак варто враховувати, що, по-перше, носіями сепаратистських ідей є меншість населення Криму і, по-друге, є зовнішні механізми, які гарантують збереження територіальної цілісності і суверенітету України», – зазначив Якименко.
«Аналогічна ситуація чклалася на початку 2000 років в конфлікті навколо Тузли… Зрозуміло, що це своєрідний спосіб демонстрації сил з боку Російської Федерації на тлі подій в Україні щодо зміни влади, яку Росія не підтримувала. Але все таки, я думаю, що за періодом такого нагнітання ситуації, доведення її до межі, де вже зовсім трохи залишається до виникнення певного конфлікту, все таки вдасться відійти назад», – зазначив експерт.
Він нагадує, що у жодної країни світової спільноти немає сумнівів стосовно того, що Крим є українською територією.
«Ядерні держави гарантували безпеку України щодо її кордонів на момент проголошення її незалежності. І якщо вчинятимуться будь-які дії, то ситуація може тлумачитися просто як агресія проти суверенної країни… Я думаю, що тверезих думок набагато більше, ніж радикальних. Крим вже проходив референдуми, зміни статусу, але вони зрозуміли, чим закінчилося. Ситуація прийде на круги своя», – зауважив він.