За його словами, "санкції – це швидше моральна реакція, ніж елемент, що може привести до позитивного ефекту".
"Якщо події на Україні розвиватимуться так трагічно, як зараз, то санкції нам точно не допоможуть побудувати згоду в країні", – додав Туск.
"Проте, санкції бувають необхідним жестом солідарності і сигналом для влади, що резерв терпіння закінчився і пройдені певні межі, – пояснив він. – Жертви застосування сили потребують такого жесту, в такому вираженні підтримки".
На думку Туска, санкції не вплинуть на рішення української влади і не призведуть до чесного діалогу, але "настав момент, коли важливіше люди, яких чекають місяці і роки безнадійної боротьби".
"У найближчі дні під час переговорів з главами держав та лідерами європейських інститутів, я буду закликати ввести санкції, що повинні вдарити по винуватцям українських бід. Сподіваюся, польська позиція вплине на швидке ухвалення рішення в ЄС", – пояснив Туск.
У свою чергу, глава бельгійського МЗС Дідьє Рейндерс заявив, що Бельгія підтримає санкції ЄС проти влади України.
"Настав час перейти до іншого етапу – до санкцій" , – цитує слова міністра бельгійське агентство Belga.
Рейндерс рішуче засудив і назвав неприйнятним насильство проти демонстрантів.
За його словами, для застосування Євросоюзом санкцій потрібна " одностайність країн ЄС, якої на даний момент немає".
"Я знаю, що мій німецький колега дотримується того ж переконання, що і я. Аналогічну реакцію я бачу з боку мого шведського колеги. Ми повинні спробувати переконати якомога більше колег приєднатися до нас", – сказав глава МЗС Бельгії.
Вому він додав, що йдеться про застосування санкцій не заради санкцій, а про "санкції для початку діалогу".
Президент Литви Даля Грібаускайте також висловилася за запровадження санкцій.
"Тому, що відбувається на Україні немає ніяких виправдань. Воно носить вже злочинний характер. І це (визначення) стосується обох сторін – і до влади, і частини опозиції" , – заявила Грібаускайте.
На її думку, на порядку денному міжнародної спільноти тепер пербувають "серйозні санкції щодо всієї України".
Якщо не зупиниться кровопролиття і використання сили, підтримки не буде ні такій владі, ні такій опозиції, що дозволяє подібні дії " , – заявила Грібаускайте.
Глава МЗС ФРН Франк- Вальтер Штайнмайер заявив, що Німеччина також не виключає можливості введення санкцій щодо окремих осіб на Україні у зв'язку з ескалацією напруженості.
"Хто несе відповідальність за прийняття рішень, які ведуть до кровопролиття в центрі Києва або в інших частинах України, повинен рахуватися з тим, що Європа може переглянути свою стриманість щодо санкцій", – сказав Штайнмайер.
Як повідомлялось, на сьогодні Верховний Представник ЄС з зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон скликала позачергову Раду міністрів закордонних справ ЄС, де розглядатимуть питання санкцій до української влади.