Венеціанська комісія готова сприяти конституційній реформі в Україні

18 Лютого 2014, 13:42

"Венеціанська комісія готова допомогти Україні, як тільки ми отримаємо офіційний запит. Ми могли б або направити експертів для надання сприяння переговорам з конституційної реформи між більшістю і опозицією, або прийняти участь у роботі круглого столу. Формальний висновок Венеціанської комісії щодо тексту, підготовленого на основі консенсусу, може послідувати на пізнішому етапі", – вважає президент комісії.

Відповідаючи на питання про можливі варіанти проведення конституційної реформи, зокрема  повернення до Конституції 2004 року, або розробці повністю нового документа, або внесенню змін до чинної Конституції, Букіккіо констатував, що Конституція в редакції 2004 року має бути доопрацьована.

"Але ця Конституція – непогана. І я не бачу необхідності в новій Конституції", – вважає він.

У цьому зв'язку президент нагадав, що ще в 2005 році Венеціанська комісія надала свою думку щодо тексту, прийнятого в 2004 році.

"Наша оцінка була дещо змішаною: ми бачили позитивні елементи, зокрема, бажання знайти кращий баланс між повноваженнями президента та Верховної Ради, але ми також визначили і низку проблем. Якщо різні політичні сили зараз можуть погодитися спільно провести конституційну реформу, це буде кращим рішенням, і Венеціанська комісія буде рада допомогти", – запевнив Букіккіо.

При цьому він вважає логічним участь комісії у цьому процесі, так як з цього питання сторони "мають давні традиції тісної співпраці".

"Тому для Комісії було б логічним брати участь у нових реформах. Проте, для того, щоб бути задіяним у цьому процесі, ми повинні отримати офіційний запит від української влади", – нагадав він процедуру.

Крім того, ДБукіккіо вважає "особливо важливим у нинішній кризовій ситуації, щоб будь-які зусилля в сфері реформування ґрунтувалися на широкому консенсусі між більшістю та опозицією".

"Венеціанська комісія може сприяти досягненню такого консенсусу", – знову підкреслив президент комісії.

Як повідомлялося, опозиція готова пропонувати зміни до Конституції лише після повернення редакції Основного закону від 2004 року.

Нагадаємо, опозиція 16 лютого на 11-му віче заявила, що 18 лютого має бути проголосована постанова про повернення до Конституції 2004 року. Проте голосування досі не відбулось.