Острів Палаван, Філіппіни. Багаті на коралові рифи Філіппінські острови ваблять не тільки дайверів, але і екотуристів. Останніх сюди більше тягне наземне природне різноманіття цих країв. На догоду пляжникам місцева влада поступово знищує розкішні джунглі, але є острів, де все поки збереглося практично в первозданному вигляді – це Палаван. Саме він і привертає вже котрий рік чимало еко-френдлі мандрівників.
Ліси Ібради-Кемер, Туреччина. Серед найбільш популярних місць для екотуризму можна назвати Національний парк гір Курі, гору Крагус, півострів Бодрум і бухту Бозбурун. Окремим пунктом варто згадати ліси Ібради-Кемер, розташовані в Анталії, біля південного узбережжя. Цей регіон має надзвичайне значення для місцевої екосистеми, незважаючи на це, екоактивістам доводиться постійно відвойовувати його у бажаючих вирубувати ліси і руйнувати безцінні ландшафти. Одним з найпопулярніших місць в Ібради-Кемер є карстова печера Алтинбешік з озером 40-метрової глибини.
Finca Bellavista, Коста-Ріка. Коста-Ріку можна назвати найпопулярнішим серед екотуристів місцем. Завдяки притоку фінансів в місцевий бюджет з кожним роком тут з’являється все більше нових готелів, центрів і комплексів з приставкою “еко”. Наприклад, унікальне екопоселення Finca Bellavista. Тут мандрівникам пропонується відчути себе новими робінзонами і оселитися в дерев’яному будиночку посеред джунглів. Таке житло можна орендувати в готовому вигляді або ж піти ще далі і побудувати його самому – техніці навчать і матеріали дістати допоможуть.
Такхек, Лаос. У Лаос екотуристів ваблять безкраї рисові поля, густі бамбукові очерети, а також леопарди і слони, які живуть тут. А кілька років тому з’явився ще один вельми цікавий об’єкт – база активного екологічного туризму. Її творці – два професійних альпіністи. Саме їм спало на думку створення великої сітки з туристичних маршрутів різної складності в Лаосі. Практично цілий рік (сезон триває 8 місяців) тут можна насолоджуватись всією красою екологічного туризму, проживаючи в комфортабельному бунгало.
Норвезькі фіорди. Сюди теж приїжджають в пошуках екологічного відпочинку. Влада країни вживає всіх можливих заходів для того, щоб уберегти берегову лінію від згубного впливу урбанізації – рибна ловля, промисловість і полювання тут тримаються під найсуворішим контролем. Велосипедні та пішохідні маршрути, прогулянки на човнах та екскурсії в довколишні села – все це і багато іншого до послуг очевидців природного чуда.
Момбаса, Кенія. Саме тут можна в максимальній близькості подивитися на тварин з міського зоопарку в їх природному місці існування. Місць, куди можна податися з цією метою, в Кенії безліч: національні парки, заповідники і навіть величезний кораловий риф. Наприклад, ви можете відправитися прямо в одне з найбільших міст країни, Момбаси, де існують сотні агентств, що пропонують велосипедні та піші тури, вилазки в найцікавіші довколишні місця, екскурсії на човнах або ж традиційне сафарі.
Мадагаскар. В першу чергу гостям острова, звичайно ж, запам’ятовуються зворушливі лемури. Але і крім них можна знайти чимало цікавого – національних парків на території досить багато.
Керала, Індія. Слід поквапитися з відвідуванням одного з найрозвиненіших штатів Індії – Керали. Вже через кілька років тут очікується істотний приплив туристів, а поки що можна без зусиль відшукати первозданний куточок з унікальною флорою і фауною – деякі з тварин, що тут зустрічаються перебувають під загрозою зникнення. Приємним бонусом до всього вищепереліченого будуть побудовані з дотриманням еко-принципів спа-, йога- і медитаційні центри.
острів Крит, Греція. До екологічного туризму в Греції часто ставляться більш серйозно, ніж в інших популярних місцях. Одним з лідерів в цій сфері є грецький регіон Лассіті на острові Кріт. Тутешній різноманітний ландшафт з безліччю плато і ущелин надзвичайно спонукає до самостійних досліджень.
Галапагоські острови. Еквадор нерідко фігурує в списках вподобаних екотуристами країн. Одним з найбільш популярніх еко-напрямків є знамениті Галапагоси. Досягти збереження верховенства природи над людиною галапагоській владі вдалося завдяки суворим законам і заходам щодо захисту і охорони місцевих тварин і природних чудес. Саме тому багато заповідників островів закриті для відвідування туристами. Ті ж, що все-таки приймають гостей, встановлюють суворі правила: наприклад, пересуватися по території туристам можна тільки з сертифікованим гідом, а вивозити щось за територію категорично заборонено.