Після того,як «закон про амністію» вступив у силу, в регіонах почали звільняти від кримінальної відповідальності активістів Майдану. Так, прокуратури Запорізької, Миколаївської, Черкаської та Волинської областей почали виконувати вимоги закону про звільнення від кримінальної відповідальності учасників масових акцій. На Волині закрили кримінальне провадження за фактом блокування військової частини внутрішніх військ МВС України у Луцьку.У Запорізькій області прокуратура своєю постановою закрила кримінальне провадження за фактом блокування проїжджої частини проспекту Лєніна. Також група процесуальних прокурорів готує клопотання про звільнення 49 осіб, підозрюваних у спробі захоплення будівлі Запорізької облдержадміністрації та організації масових заворушень. Прокуратура Миколаївської області, в свою чергу, закрила кримінальне провадження за фактом публічних закликів до захоплення приміщення Миколаївської облдержадміністрації. Тим часом у Черкасах прокуратура просить суд звільнити від кримінальної відповідальності 66 підозрюваних у скоєнні 23 і 27 січня масових заворушень і захопленні Черкаської обласної державної адміністрації (ОДА).
Тим часом, учасники Автомайдану, які брали участь у поїздці до помешкання Генпрокурора Віктора Пшонки у неділю,16 лютого, отримали запрошення до підрозділів Державтоінспекції. Про це повідомила одна з активістів Катерина Бутко. "Учорашній візит до Пшонки не залишився непоміченим. Такі "листи щастя" отримали багато водіїв. По старій традиції – з доставкою додому!" – написала Бутко у групі "Автомайдану" в соціальній мережі Facebook.
Напередодні чергового засідання Верховної Ради у Маріїнському парку вкотре з’явився Антимайдан. Цього разу зібралося близько 5 тисяч осіб.
У свою чергу, "Правий сектор" заявив про перехід у стан повної готовності до завтрашнього "мирного наступу"
«У зв`язку з оголошеним Штабом національного спротиву на вівторок 18 лютого "Мирним наступом", всі підрозділи "Правого сектору" в Києві та областях України привести у стан повної готовності», – наголосив очільник організації Дмитро Ярош.
Протестувальники остаточно звільнили будівлю Київської міської державної адміністрації, пустивши туди міліцію і технічний персонал.
На поверхах почали працювати технічні служби. За словами головного інженера комунального підприємства, яке обслуговує Київраду, Олексія Гладченка, зараз комунальники намагаються оцінити фінансовий збиток і чітко визначити обсяг роботи.
«Ми зараз оцінюємо ситуацію, тому що раніше у нас доступу не було в будівлю, кругом було заблоковано. Оцінюємо ситуацію, визначаємо фінансову сторону. На мою думку, роботи тут на 1,5-2 місяці» , – сказав він.
Після цього голова КМДА Володимир Макеєнко запевнив, що робота буде відновлена після санітарної обробки приміщень, на яку потрібно як мінімум два тижні.
Міліція відновила блокування вулиці Грушевського. У відповідь протестувальники знову заблокували проїжджу частину поблизу урядового кварталу. Машини по вулиці Грушевського не пропускали у зв'язку з тим, що бійці внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ повернулися на свої позиції неподалік від барикад. Натомість був відновлений пішохідних рух вулицею. Про це заявили бійці Внутрішніх військ МВС, які стоять на вулиці Грушевського. У розмовах з журналістами вони стверджували, що пропускають цивільних осіб у бік Кабінету міністрів, якщо ті не мають при собі палиць, шоломів тощо. Водночас, комунальні служби Києва упорядковували ділянку вулиці Грушевського, де протягом останнього місяця розгорталося силове протистояння між протестувальниками і міліцією. Наразі вони відновлювали роботу каналізаційних стоків і освітлення.
Лідери української опозиції Віталій Кличко та Арсеній Яценюк зустрілися з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Після зустрічі Яценюк заявив, що західні партнери готові надати економічну допомогу для України, але не для корумпованого Кабміну, а для нового українського уряду.
«Коли я кажу про новий український уряд – це не корупційний уряд, який представляє інтереси режиму, а той, який має рівень довіри в першу чергу в західних партнерів», – наголосив Яценюк.
У свою чергу, Кличко закликав Меркель блокувати банківські транзакції оточення Януковича.
“Я вважаю, що в руках ЄС і Німеччини, зокрема, є важелі і механізми для застосування санкцій. Тому потрібно провести перевірку походження наявних в країнах ЄС статків Януковича і його близького оточення, а також олігархів, котрі підтримують режим. Всі підозрілі банківські транзакції таких бізнесів повинні блокуватися відповідно до вимог директив ЄС щодо протидії відмивання грошей. Це матиме прямий вплив і на голосування депутатів від Партії Регіонів у парламенті”, – підкреслив Кличко.
Тим часом, у Берліні українці організували акцію під офісом канцлера Німеччини Ангели Меркель з нагоди її зустрічі лідерами української опозиції. Вони тримали в руках «закривавлений» прапор України і плакат із гаслом «Зупиніть сваволю влади в Україні».
Фірми, наближені до народного депутата від Партії регіонів Олега Царьова, мають щонайменше 106 млн грн заборгованості перед російським «ВТБ Банком». Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень. Зокрема, у грудні-січні Господарський суд Дніпропетровської області постановив стягнути з ТОВ «Дніпропетровська паперова фабрика» на користь «ВТБ Банку» 45,06 млн грн. заборгованості (14,31 млн грн, 2,08 млн грн і 28,67 млн грн). Ці кредити в основному отримувало ТОВ «Торговий дім «Марінель», а паперова фабрика виступила поручителем по них. Ще одним поручителем по одному з кредитів було ТОВ «Аста Еліт», з якого суд стягнув 28,67 млн грн – така ж сума була стягнута з паперової фабрики.
Крім того, «ВТБ Банк» представив грошові вимоги до фірм з групи Царьова, що банкрутують: до «ТД «Марінель» – на суму 51,99 млн грн., ТОВ «Виробниче підприємство «Папір» – 9,17 млн грн. Також банк вимагає повернення коштів від банкрутуючого ТОВ «Дніпропетровський комп’ютерний центр», однак сума вимог наразі невідома. Усі ці фірми ліквідуються за позовами своїх рідних фірм. До реєстру кредиторів банкрутів разом із російським банком увійшли лише рідні фірми.
Світлина голови Львівської ОДА Олега Сала з’явилася на першій шпальті міжнародного видання американської газети The New York Times за 17 лютого. У випуску також опублікована стаття про ситуацію у Львові «Українське місто виходить за межі досяжності уряду». Саме цю публікацію й ілюструє фото Сала, яке зробив Сергій Пономарьов. У тексті йдеться, зокрема, про те, як Сало працює в умовах блокування вулиці Винниченка, і про те, як він оцінює ситуацію на Львівщині.
Президент Росії Володимир Путін нагородив орденом "За заслуги перед Вітчизною" IV ступеню ведучого телеканалу "Росія" Дмітрія Кісєльова. Відповідний указ президента Російської Федерації від 13 лютого розміщений на Офіційному інтернет-порталі правової інформації.
«За досягнуті трудові успіхи, значний вклад у соціально-економічний розвиток Російської Федерації, заслуги в гуманітарній сфері, укріпленні законності, захисті прав та інтересів громадян та багаторічну добросовісну роботу», – йдеться в указі про нагородження.
Також стало відомо, що Росія цього тижня придбає українських єврооблігацій на $2 млрд. Про це повідомив глава Мінфіну РФ Антон Сілуанов. У кінці минулого року Російська Федерація прийняла рішення вкласти в єврооблігації України до 15 мільярдів доларів. Незабаром був викуплений перший транш на три мільярди доларів.
«На цьому тижні, на два мільярди», – сказав журналістам Сілуанов, відповідаючи на питання, коли Росія отримає наступний транш.
Тим часом, відмова від поїздів Нyundai обійшлася «Укрзалізниці» майже в мільйон гривень. Пасажирам, які відмовилися від поїздки чи скористалися іншими типами вагонів на маршрутах поїздів Інтерсіті+, уже повернено 968,9 тис. грн.