"Встановлено, що частина осіб, зазначених у списках, насправді розшукуються правоохоронними органами України за вчинення того чи іншого правопорушення. Дехто наразі перебуває під вартою за скоєння злочину", – сказано у повідомленні.
Прізвища і кількість таких людей у відомстві не уточнюють.
При цьому в міліції стверджують, що інформація про зниклих учасників акцій протесту, викладена в мережі інтернет, "не відповідає дійсності".
"Автори списку включають до нього неперевірені відомості, отримані з телефонних повідомлень громадян, які втратили зв'язок з родичами та безпідставно вважають, що вони можуть бути на Майдані", – заявляє столична міліція.
При цьому за даними прес-служби відомства "станом на 12 лютого в опублікованих на сайті "Євромайдан SOS" списках повідомлено про 66 осіб, які начебто пішли на Євромайдан і не повернулися додому", – хоча у списку волонтерів за 12 лютого значилося 23 особи.
У МВС станом на 13 лютого мають "заяви про зникнення лише 3-х осіб, зазначених у списках", та запевняють, що "заявники не пов’язували зникнення своїх близьких та родичів з Євромайданом".
У міліції додають, що продовжують моніторити сайт "Євромайдан SOS", але просять громадян у разі зникнення рідних чи близьких "негайно повідомляти на спецлінію 102, щоб інформацію було офіційно зареєстровано, проведено перевірку відомостей та розпочато негайний пошук зниклої особи".
Як повідомлялось, станои на 3 лютого, до міліції надійшло дев’ять офіційних звернень про розшук осіб, що зникли безвісти.