Представник Держдепу, знайомий з ситуацією, заявив, що співробітники держдепартаменту, у тому числі посадові особи високого рівня, не використовують шифрований телефонний зв'язок, а користуються звичайними телефонами.
У свою чергу офіційний представник Держдепу США Джен Псакі заявила, що всі пристрої BlackBerry, які використовуються Держдепом, мають інформаційний захист, але не мають захисту голосового.
"Усі службові телефони, що використовуються співробітниками держдепартаменту, забезпечені системою кодування даних. Однак у них немає системи шифрування мови", – повідомила Псакі.
При цьому вона не уточнила, чи є хоч у кого-небудь в держдепартаменті телефон, переговори по якому можуть бути повністю закодовані.
За словами Псакі, в Держдепартаменті "оцінюють і вивчають способи ведення телефонних розмов і вживають усіх необхідних заходів безпеки".
Як повідомлялось, раніше начальник Головного слідчого управління СБУ Максим Ленко заявив, що спецслужба не проводить розслідування у зв'язку з появою в інтернеті розмови між послом Джеффрі Пайєттом та заступником держсекретаря США Вікторією Нуланд.
А керівник прес-центру СБУ Лада Сафонова зазначила, що СБУ спростовує припущення будь-якої причетності української спецслужби до оприлюднення цього відеоматеріалу.
Нагадаємо, що в інтернеті з’явилися ролики із записом таємних переговорів іноземних дипломатів, що працюють в Україні, з високопоставленими європейськими та американськими чиновниками. Крім розмови Нуланд і Пайєтта була також оприлюднена ще одна розмова – людей з голосами, що нагадують голоси генсекретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Хельги Шмідт та представника ЄС в Україні Яна Томбінські.