8 лютого стало відомо, що Служба безпеки України припинила розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення дій, спрямованих на захоплення держвлади. Про це під час брифінгу заявив начальник ГСУ СБУ Максим Ленко.
"Це провадження розслідувалося Головним слідчим управлінням СБУ за фактом вчинення дій, спрямованих на захоплення влади за ст.109. У цьому виробництві не були встановлені особи, що вчинили злочин", – зазначив Ленко.
За його словами, "нікому не повідомлено про підозру, відповідно до першого закону так званого про амністію виробництво припинено".
Водночас, СБУ почала кримінальне провадження на підставі заяви нардепа від Батьківщини Івана Стойка у зв'язку з підготовкою до посягання на територіальну цілісність України.
Ленко також заявив, що Служба безпеки України не проводить розслідування у зв'язку з появою в інтернеті розмови між послом США в Україні Джеффрі Пайєттом та заступником держсекретаря США Вікторією Нуланд.
У суботу стало відомо, що Міністерство внутрішніх справ проводить кримінальне провадження щодо громадської організації Центр UA за статтею про «відмивання коштів, одержаних злочинним шляхом».
Про справу стало відомо після того, як до співробітників організації та її партнерів масово почали приходити представники міліції із запрошенням надати свідчення або з’явитися до слідчого. Протягом минулої п’ятниці міліція навідалася принаймні до 10 людей, при цьому відомо, що планується допитати загалом близько 200 осіб. Провадження було розпочате 11 грудня 2013 року, але перейшло в активну стадію лише зараз. Усі особи викликаються поки що в якості свідків.
У Центрі UA заявляють, що розцінюють зазначене кримінальне провадження як продовження системних репресій влади проти громадянського суспільства.
Керівник організації Олег Рибачук припустив, що найближчим часом схожі справи будуть порушені щодо діяльності інших організацій.
Як відомо, Центр UA є ініціатором руху ЧЕСНО, його члени брали активну участь у подіях Євромайдану. Також члени організації є спізасновниками важливих громадських ініціатив: Партнерства "Новий Громадянин", руху "Стоп Цензурі!", коаліції "За чесний Референдум" тощо.
8 лютого невідомі "спортсмени" провели акцію біля барикад Майдану Незалежності у Києві. Молодики "позиціонували себе як кияни, збираються вже не перший раз з наміром розібрати встановлені на Майдані барикади і звільнити захаращений центр столиці". Багато учасників "прибирання" були з георгіївськими стрічками. За їх словами, така стрічка – це символ "за чистоту Києва". Також зазначають, що стрічки вони купували не самі, а їм видали "ті, хто за це відповідає, у них є відповідальні за це люди", на Бесарабській площі, біля супермаркету.
Також учасники заявляють журналістам, що вони – кияни. Деякі кажуть, що їх запросили на вокзалі, запропонувавши взяти участь в акції та пообіцяли за це 150 гривень. Інші кажуть, що прийшли "за ідею", "за євромайдан", деякі – "проти".
Акція "спортсменів" тривала близько години. Після цього всі розійшлися.
У Черкасах місцевий окружний адміністративний суд ухвалив рішення про заборону масових зібрань на Соборній площі міста з 6 лютого до 15 березня 2014 року. Про це повідомив представник судової виконавчої служби, який прийшов на мітинг опозиції на Соборній площі Черкас, де зібралося близько300 осіб.
За його словами, виконком Черкаської міськради ініціював судову заборону на проведення масових зібрань з 6 лютого по 15 березня 2014 року. У постанові суду вказано, що вона діє для «…Черкаської міської організації Партії регіонів, обласної спілки жінок Черкащини, Черкаської обласної спілки ветеранів та інших осіб».
Серед причин, через які заборонено проводити мітинги, є загроза поширення вірусних інфекцій.
Попри цю заборону, присутній на мітингу народний депутат України Леонід Даценко сказав, що суд має чітко встановити всіх, на кого діє ця заборона.
Та 8 лютого у столиці Росії Москві затримали близько 40 учасників флеш-мобу на підтримку телеканалу "Дождь".
Як пояснили в МВС, учасників заходу затримали, оскільки він був несанкціонованим. Активістів кілька разів попросили розійтися, після чого їх вирішили затримати, зазначили в поліції.
У поліції також повідомили про жінку, яка під час акції зламала ногу. За даними ОВД-інфо, це громадянка Франції похилого віку, яку поліцейські штовхнули на землю, де вона пролежала близько 15 хвилин. У відомстві зазначили, що постраждала не висуватиме до поліції претензії.