The Economist: перспектива членства в ЄС може дати українцям нову надію

7 Лютого 2014, 12:30

Видання зазначає, що ані пропозиції ЄС, ані Кремля не можуть вирішити конфлікт в Україні, або зробити її сучасною європейською демократією.

«Росія більше турбується про втрату України, ніж ЄС про те, щоб виграти її. Проте образ протестувальника із блакитним прапором ЄС із золотими зірками, що майорить над засніженим барикадами, який вперто не помічають крізь брюссельську мжичку у Брюсселі, має змусити європейців замислитися», – вважає The Economist.

На думку видання, крім безпосереднього кризового менеджменту, ЄС може зробити дві речі.

«Вже зараз, він (ЄС – Ред.) повинен чітко заявити, як і американці, що він застосує санкції щодо тих, хто вдається до сили, щоб красти багатство країни, і до олігархів, які підтримують цю зіпсовану системи. Навіть без візових заборон та заморожування рахунків на зразок тих, що було застосовано до Білорусі, багато що вже можна зробити: країни Шенгену можуть створити чорний список осіб, а постанови щодо відмивання грошей вимагають від банків слідкувати за підозрілою активністю на рахунках "політично значимих осіб". У середньостроковій перспективі, щоб зменшити шантаж з боку Росії, Європа потребує повністю інтегрованих енергетичних ринків та мереж, включно з Україною», – пише видання.

«У довгостроковій перспективі Європа може дати українцям нову надію, зберігаючи двері відкритими для членства України в ЄС», – вважає The Economist і додає, що попри те, що перспектива членства не вирішує усіх проблем, вона допомагає зорієнтованим на реформи країнам подолати болісні економічні та політичні зміни.

«Європа не всесильна. Але все ще пропонує потужний символ для своїх сусідів», – наголошує видання.