Від загальновійськової смуги перешкод вона суттєво відрізняється. Десантники долають її у складі групи, при цьому завдання виконуються подібно до роботи годинникового механізму. Одні долають перешкоду, інші їх прикривають, тримаючи свій сектор в полі зору, щоб стрімко відреагувати на зміну ситуації.
Загін, що долає смугу, складається з шести військовослужбовців у бойовому спорядженні. Висування виконується парами, при цьому кожен має подолати всі перешкоди. Одного чекають усі, адже десантники своїх не залишають.
Всі вправи «крилаті піхотинці» виконують під автоматним вогнем, який ведуть інструктори, і на деяких ділянках — у димовій завісі. Десантники долають стінки різних висот та підземні лази, підіймаються на будівлі за допомогою мотузок і на плечах товаришів, деруться на стовпи лінії високовольтних передач, переходять вбрід болото, повзуть по горло в брудній воді, стрибають по тонких бревенцях тощо.
— Ця смуга витискає максимум із військовослужбовців для того, щоб вони підвищили свою боєздатність, фізичну та морально-психологічну загартованість. Елементи смуги навчають десантників виконувати бойові завдання у найскладніших умовах. Це серйозне випробування не тільки для новачків, а й для досвідчених воїнів, — розповів інструктор навчального центру.
Смуга десантника є унікальною, і поки що вона єдина у своєму роді. До неї увійшли елементи, розроблені учасниками АТО, та навчальні місця, запозичені у спецпідрозділів кращих армій світу.