Здивувати, налякати, зворушити й навіть змінити сюжет фільму. Глядач цьогорічного кінофестивалю буде залучений максимально під час переглядів. Вжитись у роль режисера фільму, не виходячи із глядацького залу, — ще одна можливість для відвідувачів фестивалю. Багатожанрова географія кінострічок зацікавить глядача будь-якого віку і смаку: короткометражки із Франції та Німеччини, а також у межах «Молодості» вперше представлено програму італійського кіно. Розвінчати міфи про жінок-режисерів обіцяє неординарна стрічка зі Скандинавії. А ось вітчизняне кіно здивує гучними прем’єрами та технічними методами, як-от віртуальна реальність. Загалом цьогоріч на різних локаціях буде показано 176 стрічок, із півсотні з них — у шести конкурсних програмах. Зануритись в атмосферу однієї з найяскравіших кіноподій року глядачі зможуть із 27 травня по 3 червня.
Відкриє 47-й КМКФ «Молодість» відкриє стрічка «Обличчя/Рило» Малґожати Шумовської. Фільм отримав Гран-прі журі — «Срібного ведмедя» на останньому Берлінському кінофестивалі.
Це розповідь про хлопця Яцека, який до нестями любить хеві-метал, свою дівчину і собаку. Його родина, рідне містечко і парафіяни вважають його кумедним диваком. Яцек працює на будівництві найбільшої статуї Ісуса у світі. Коли тяжка травма його цілковито спотворює, він привертає загальну увагу: парубку роблять першу у країні пересадку обличчя. Тим самим він зіштовхується із проблемою втрати ідентичності й несприйняттям його нового суспільством. Варто зазначити, що цей фільм знято з великим почуттям гумору. Польська драма одразу стала одним із гучних кінохітів цього року.
У день відкриття стрічку зможуть подивитись не лише гості церемонії на Поштовій площі, але й усі охочі. Глядачі зможуть переглянути стрічку в кінотеатрі «Київ» цього ж дня о 21:30.
День: 27 травня
Місце: Поштова площа, 20:30
Вхід за запрошеннями
Кінотеатр «Київ» (червона, синя зали), 21:30
Вартість: 120 грн
Сусіди заінтригували. Але українські кінорежисери тішать не менше. «Вівчарі» — це чотири документальні історії у 360-градусній віртуальній реальності, які будуть презентовані на цьогорічній «Молодості». Режисер — Ігор Стрембіцький, перший український переможець «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю за найкращий короткометражний фільм «Подорожні» у 2005-му. Цікаво, що режисер за фільм «Вівчарі» вже отримав кілька нагород. Зокрема, бронзову — у номінації «Віртуальна реальність/360 VR» Virgin Spring Cinefest 2018, переможець у номінації «Найкращий фільм у віртуальній реальності /360 VR» Barcelona Planet Film Festival 2018, а ще лауреат в номінації «Найкращий документальний фільм» на 360 Film Festival 2017’s Film Selection.
Утілити неординарний підхід у життя допоможуть 12 спеціальних шоломів. Перед глядачами на відстані витягнутої руки відкриються небачені простори Карпат і побут сучасних вівчарів. Режисерський акцент у цій кінокартині — на характері чоловіків-вівчарів, глибині та чуттєвості. Портрети людей на екрані демонструють стародавні зв’язки людського світу із землею, їхню повсякденну і напружену роботу.
Переглянути стрічку можна безкоштовно в холі кінотеатру «Київ», за попередньою реєстрацією.
День: 30 травня — 3 червня
Місце: кінотеатр «Київ»
Час: 12:00–21:00
Вартість: безкоштовно, передбачена попередня реєстрація
Фільм-сенсацію цьогорічного Берлінського кінофестивалю — «[Не] торкайся» румунської режисерки Адіни Пінтіліє покажуть на «Молодості». Саме ця стрічка отримала « Золотого ведмедя» і приз за найкращий дебютний повнометражний фільм.
Це історія трьох людей, які бояться доторкнутись один до одного. Через жагу інтимності намагаються подолати старі звички і табу, аби бути вільними. Це глибоко співчутливий погляд на емоційне життя Лаури, Томаса та Крістіана.
Цікаво, що кінокартину відзняли у змішаному, напівдокументальному і напівігровому жанрі. Це не перша « Молодість» для режисерки. У 2007-му вона вже була учасницею фестивалю. До Києва разом з Адіне Пінтіліє приїде і виконавиця головної ролі у фільмі — актриса Лора Бенсон.
День: 29 травня
Місце: кінотеатр «Україна» (червона зала)
Час: 20:00
Вартість: 100–150 грн
«Скандинавську програму» на 47-ій «Молодості» відкриє фільм «Відпустка» шведської режисерки Ізабелли Екльоф. Стрічка розвіює будь-які стереотипи про жінок-режисерок.
У центрі фільму — любовний трикутник із дівчиною дрібного наркобарона, котра потрапила в пастку розкоші та жорстокості. Сучасна гангстерська історія, де всі події розгортаються у прекрасному портовому місті Бодрум на Турецькій Рив’єрі.
«Відпустка» відзначена в номінації на Гран-прі журі кінофестивалю Sundance-2018. Авторка фільму особисто приїде до Києва, аби презентувати кінокартину. А ще проведе майстер-клас у межах Molodist Talent Workshop. Ізабелла є однією зі сценаристок фільму Алі Аббасі «Кордон» (Border / Gräns), який 18 травня було визнано найкращим фільмом конкурсної програми «Особливий погляд» (Un Certain Regard) на Каннському кінофестивалі.
Власне, уся скандинавська програма у Cinema Citi варта вашої уваги. Радимо подивитись фільм «Аматори», який було визнано найкращим скандинавським фільмом Ґетеборзького фестивалю, а також — стрічку «Вина», яка отримала приз глядацьких симпатій на кінофестивалі «Санденс» (Sundance).
День: 28 травня — 1 червня
Місце: Cinema Citi
Час: 21:00
Вартість: 100 грн
«Остання подорож Леандера» — фільм про війну. Це спільна кіноробота Німеччини та України. Режисер стрічки — Нік Бейкер Монтейс. У центрі фільму дві родини — німці та українці, а також дві війни — Друга світова та на Донбасі. Усе це німецький режисер зумів об’єднати на екрані в одній великій життєвій драмі. Після смерті дружини 92-річний Едуард Леандер відмовляється доживати в будинку для літніх. Натомість він разом з онукою Адель сідає на потяг та іде до України, де за часів Другої світової воював із СРСР як офіцер вермахту, а ще мав пристрасне кохання.
Зйомки 107-хвилинної стрічки відбувались у Німеччині та Україні, виробництвом займалась компанія Tobis Film за підтримки Rundfunk Berlin-Brandenburg. Презентувати драму до столиці приїде режисер фільму — Нік Бейкер Монтейс.
День: 28 травня, 19:15
30 травня, 14:30
Місце: кінотеатр «Київ» (червона, синя зали)
Вартість: 70 грн, 100 грн
Інтерактивний трилер «Нічна зміна» Тобіаса Вебера — це одна історія із незліченними сюжетними лініями та сімома кінцівками, що залежать від вибору глядачів. Студент Метт повинен довести свою невинуватість після того, як його втягли в пограбування відомого лондонського аукціонного дому. Глядачам буде цікаво переглянути цю стрічку через можливість у реальному часі вирішувати за героя і самим керувати сюжетом фільму.
Спеціальний додаток у будь-який момент перегляду запропонує присутнім варіанти подальшого розвитку подій у стрічці. З кількох представлених — можна обрати бажаний. Той, що набере найбільше голосів, і стане розв’язкою кінокартини.
День: 30 травня
Місце: Труханів острів, клуб «ЮБК»
Час: 21:30
Вартість: безкоштовно
День: 3 червня
Місце: кінотеатр «Київ» (червона зала)
Час: 14:30
Вартість: 100 грн
Фільм японського режисера Такесі Кітано — «Свавілля: Остання глава» покажуть у межах кінофестивалю. Сюжет кінокартини продовжується ще з попередніх частин цієї трилогії Якудзи, японський злочинний синдикат Ханабіші отримує владу після запеклої битви із кланом Санно. Отомо, старомодний якудза, тепер має корейського заступника.
В ідеалі він би у житті ловив рибу зі своїм другом, але доля вирішує інакше. Такесі Кітано відомий за такими фільмами: «Жорстокий поліцейський», «Ляльки» та «Кікудзіро». Торік ця стрічка стала фільмом-закриттям Венеційського кінофестивалю — одного з найважливіших кінофорумів світу.
День: 27 травня
Місце: кінотеатр «Київ»
Час: 17:00
Вартість: 100 грн
2 червня
Місце: Поштова площа
Час: 20:45
Вартість: безкоштовно
Уперше програму італійського кіно Focus Italia буде представлено на кінофестивалі. Одразу сім кінострічок покажуть українському глядачеві:
1. «Кішка-Попелюшка» (Gatta Cenerentola / Cinderella the Cat) Алессандро Рак, Іван Капп'єлло, Маріно Ґуарньєрі, Даріо Сансоне, Італія, 2017, 86’
2. «Дармоїди» (Gli sdraiati / Couch Potatoes), Франческа Аркібуджі, Італія, 2017, 120’
3. «Прихований колір речей» (Il colore nascosto delle cose / Emma), Сільвіо Сольдіні, Італія, Швейцарія, 2017, 115’
4. «Фортуната» (Fortunata), Серджіо Кастеллітто, Італія, 2017, 103’
5. «Я — нескінченна як космос» (I’m Endless Like the Space / I’m — Infinita come lo spazio), Анне Ріітта Чікконе, Італія, 2017, 112’
6. «Зачарований Неаполь» (Napoli velata / Naples in Veils), Ферзан Озпетек, Італія, 2017, 113’
7. «Ніжність» (La tenerezza / Tenderness), Джанні Амеліо, Італія, 2017, 110’
Усі фільми вже встигли з’явитись на екранах престижних фестивалів і відзначитись міжнародними кінопреміями. Наприклад, стрічка «Зачарований Неаполь» Ферзана Озпетека отримала 9 номінацій і 2 нагороди Національної кінопремії Італії.
Сюжет фільму розгортається навколо Андріани, життя якої оповите таємницями. У дівчини все на межі — чари і забобони , божевілля і раціональність. Одного дня все це змінить несподіване кохання та жорстокий злочин.
Побачити італійську програму зможуть глядачі не лише столиці, а й Львова, Харкова та Одеси. Крім цього, до Києва завітає і відомий італійський композитор Франко Еко, автор музики до українського фільму «Червоний». У столиці італієць проведе майстер-клас про значення саундтреків у фільмі і розповість, як виглядатиме кіно в майбутньому. Усе це в межах «Майстерні талантів» кінофестивалю.
Програма італійського кіно представлена за підтримки посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні.
День: 28 травня — 3 червня
Місце: кінотеатр «Україна», Cinema Citi
Вартість: 120 грн
Монохромну версію фільму «Шалений Макс: Дорога люті» режисера Джорджа Міллера покажуть на фестивалі «Молодість». Стрічку презентують у межах позаконкурсної програми на Поштовій площі. За сюжетом фільму жінка повстає проти тирана-правителя постапокаліптичної Австралії. Вона вирушає на пошуки рідної землі разом із кількома жінками-в’язнями, божевільним фанатиком і блукачем на ім’я Макс.
Сам режисер фільму вважає чорно-білу версію найкращою і таке кіно має більший потенціал. Про це Міллер заявив у своєму інтерв’ю виданню The Independent.
День: 29 травня
Місце: Поштова площа
Час: 20:45
Вартість: безкоштовно
День: 30 травня
Місце: кінотеатр «Київ» (синя зала)
Час: 21:30
Вартість: 120 грн
Безкоштовними вечірками на Трухановому острові, де розміщена одна з шести кінолокацій, порадує відвідувачів цьогорічний кінофестиваль. У межах Molodist Midnight Cinema Club у клубі «Южный берег Киева» відбудеться виступ музичного проекту «Ptakh_Jung» — кінокомпозиторів Антона Дегтярьова і Володимира Бабушкіна. Дует поєднує сучасну класику з електронікою, пост-роком, гранджем і нойзом.
Кожна композиція — це історія з потужною драматургією та симфонічною глибиною. На відкритті музиканти виступлять із візуальною артисткою VJ Reinish, яка створила окремі відеоісторії під кожен трек дуету.
День: 28 травня
Місце: Труханів острів, клуб «ЮБК»
Час: 21:00
Вартість: вхід вільний
На правах реклами