Влада готова допустити Росію до енергетичних активів України, щоб відтягнути проблему газових боргів

3 Лютого 2014, 10:05

Крім того, Ставицький запропонував розпочати реалізацію проекту зі спільного освоєння Газпромом і Нафтогазом структури Палласа та налагодити співпрацю в галузі транспортування газу і відновити переговори про створення газотранспортного консорціуму, пише "Комерсант-Україна" з посиланням на Міненерго України. Крім того, сторони обговорили питання можливої ​​участі Росії в модернізації гідроелектростанцій і енергоблоків Хмельницької АЕС.

Між тим, джерело видання у Міненерго зазначило, що "запропонувавши співпрацю в ширшому форматі, українська сторона спробувала переконати російське міненерго припинити загострювати ситуацію з боргом Нафтогазу".

За підсумками переговорів Едуард Ставицький заявив, що Україна постійно платить гроші Газпрому, і питання про реструктуризацію заборгованості України за куплений в кінці минулого року газ поки не стоїть на порядку денному.

"За підсумками січня в понеділок ми будемо розуміти повну суму, яку ми заплатили", – сказав Ставицький.

У Газпромі, між тим, заяву українського міністра офіційно не коментували. Але джерело в монополії підтвердило поточну суму боргу в $ 2,7 млрд , термін розрахунків за який минув 25 січня.

У Газпромі додають, що ситуація з реструктуризацією платежу зараз досить туманна, і у Газпрому немає розуміння, в які терміни Нафтогаз розрахується. У російській компанії додали, що термін погашення боргу за січень закінчується 10 лютого.

Нагадаємо, 23 січня, начальник департаменту зовнішньоекономічної діяльності компанії "Газпром" Віктор Валов заявив, що борг України минулорічні поставки російського газу складає 2,7 млрд дол, термін погашення – 25 січня.

24 січня міністр енергетики та вугільної промисловості Ставицький заявив журналістам, що Україна планує до кінця січня вирішити питання з оплатою боргу перед "Газпромом" в обсязі 2,7 млрд дол і що у сторін є розуміння вирішення питання. При цьому він запевнив, що всі розрахунки будуть проведені своєчасно.

Проте, 29 січня прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україна ще не приступила до погашення боргу.

читати ще