Яценюк зазначив, що такі реформи можуть забезпечитись за рахунок фінансування МВФ, Світового банку, макрофінансової допомоги ЄС, Європейського банку реконструкції і розвитку, Європейського інвестиційного банку та низки приватних інвесторів із ЄС і США. Він пояснив, що ці інституції "будуть працювати винятково з новим українським урядом".
"Ми з партнерами по опозиції обговорювали поки що єдину модель – це коли опозиція бере всю повноту відповідальності на себе. Це означає, що ми формуємо уряд і відповідаємо за цей уряд. Це означає, що ми робимо зміни в країні і ми витягаємо країну з ями, в яку її втягнули попередній уряд і цей президент", – наголосив політик.
"У нас є маса завдань. Передусім – це стабілізація ситуації в країні, внесення змін до Конституції", – переконаний Яценюк.
Щодо економічних реформ, то ключовою реформою, на думку Яценюка, є демонополізація.
"Сьогодні в Україні все монополізовано. Хочу, щоб в Україні розвивався бізнес. Хочемо, щоб всі люди знали – якщо ти бажаєш створити робочі місця, зайнятись підприємництвом, якщо ти бажаєш щось створювати для своєї країни і для тих людей, які працюють на тебе, в тебе є така можливість. А не так, що декілька людей володіють фактично всієї українською економікою", – сказав лідер "Батьківщини".
Також він виокремив питання енергетики, зазначивши, що нині Росія постійно переглядає ціну на газ, тому потрібно звернути увагу на власну електроенергетику, добуток газу й нафти. Згадав політик і про неймовірний обсяг корупції.
"Не витримає жодна країна світу, якщо будуть такі обсяги грабування країни, які є сьогодні є в Україні. Тому реальна боротьба з розкладанням коштів – це те, що дасть можливість Україні, з одного боку, менше позичати, а з іншого – більше витрачати на соціальну сферу і на бюджет", – переконаний Яценюк.
Наостанок він зазначив, що в Україні конче необхідно провести податкову реформу та здійснити реформи в банківській сфері.
"Нам потрібні дешеві і довгі гроші, щоб людина отримувала кредит, на цей кредит, який не на три місяці, а на 10, 15, 20 років, – з низькою ставкою могла створювати бізнес, придбати те, що їй потрібно", – підсумував Яценюк.