Журналіст Бірґер Ніколай у своїй статті «Нахабне уникання санкцій» пише про те, що північнокорейські кораблі експортують вугілля та імпортують нафту за допомогою підроблених документів. Тому кораблі авторитарного режиму постійно та швидко змінюють свої назви. Підстави для такого більш ніж прозаїчні: це дає змогу Північній Кореї уникати економічних санкцій. Режим Кім Чен Ина безупинно працює над розробкою нових трюків, щоб мати можливість вивозити вугілля та доставляти сиру нафту. Водночас ООН за безпосередньою участю США вносять щоразу більше північнокорейських «човників» у так звані чорні списки.
Але через часту зміну назв це завдання стає дедалі виразніше схожим на роботу детектива. Вони ходять під прапорами Гонконгу, країн Африки чи Карибського басейну. Ці всі «темні» операції здійснюються через підставні фірми. Організаторам хитромудрих схем вдається доставляти й інші товари в Північну Корею. Але не тільки задля цього проводяться такі операції. До прикладу, американський уряд дізнався, що китайське підприємство «Дандонг Жиченг» (Dandong Zhicheng) у такий спосіб доставляло необхідні матеріали для виробництва ракет, що якраз суперечить логіці накладених санкцій. США вже ідентифікували 33 кораблі та 27 фірм, залучені до цих схем, і передали цей список до Ради Безпеки ООН. Водночас китайська влада проти впровадження подальших заборон на торгівлю з Північною Кореєю.
Читайте також: Розвідка США виявила секретний канал зв'язку з КНДР
Про успішну роботу російського пропагандистського каналу Russia Today Deutsch розповідає інший матеріал Мартіна Нівендіка. Журналіст акцентує на тому, що керівника RT Deutsch Родіонова дедалі частіше запрошують на популярні німецькі ток-шоу, де той має прекрасну можливість для поширення власних теорій змов щодо резонансного отруєння колишнього працівника ГРУ Скріпаля. Державні закордонні медіа — це важливий інструмент міжнародної дезінформаційної кампанії Кремля. У Німеччині RT Deutsch відомий передовсім так званою «справою Лізи», російської дівчини, яку нібито зґвалтували біженці, але насправді та інформація виявилася цілковитою брехнею.
Це ж, зрештою, і стало причиною виникнення напруження між двома країнами. За словами журналістів Die Welt, російський телеканал не тільки поширює напівправду чи різноманітні теорії змов, а й дає змогу висловлюватися правим екстремістам. Зовсім нещодавно Родінов на одному з ток-шоу на телеканалі ZDF розповідав відверто дивні теорії про випадок з отруєнням Скріпаля. Багато активістів і журналістів були здивовані тим, що модератори ток-шоу запросили керівника RT Deutsch, адже вони вважають його відповідальним за поширення фейкових новин і теорій змов. Очевидно, що такі кроки допомагають російському пропагандистському каналу впливати на медіа-ландшафт країни.
Читайте також: Невидима війна
Так як Росія останнім часом посідає чільне місце в німецькому інформаційному просторі, то їй присвячена й чергова стаття впливового журналіста Ріхарда Герцінґера «Звідки походить довіра німців до Путіна». Німці довіряють російському президентові вдвічі більше, ніж Трампу. При цьому останній обраний у законний спосіб у демократичній нації. Він не бомбардує Сирію, абсолютно не звертаючи увагу на численні жертви мирного населення, не анексував частину суверенної європейської держави, а в іншій її частині не розпочав війну, він не стоїть за кібератаками на західні демократії.
Безвідносно до того, що вже встиг накоїти Путін у світі, вражає саме те, що люди не сприймають це як зло. Навіть більше, 58% німців виступають за зближення з російською автократією, де Путін завдяки виборчому фарсу забезпечив собі ще шість років перебування при владі. За словами автора статті, це певним чином скидається на «стокгольмський синдром»? Варто зазначити, що «зближення з Росією» найбільше підтримують виборці Вільної демократичної партії, «Альтернативи для Німеччини» та лівих. Через такі настрої в країні критика німецького уряду щодо Путіна звучить дещо приглушено. Так, він не спромігся прямо сказати, що Кремль стоїть за спробою вбивства в Солсбері. Натомість федеральний президент привітав Путіна з переобранням.