Причинами зниження рейтингу агентство називає ескалацію соціальної і політичної напруги в країні, підвищений ризик різкого зростання потреб у зовнішній ліквідності і непередбачуваність зовнішньої підтримки з боку Росії.
При цьому негативний прогноз агентство обумовлює високим ризиком зовнішньої ліквідності навіть в умовах надання фінансування з боку Росії відповідно до озвученого плану.
«Це відображає прогноз Moody`s щодо обмеженої ймовірності того, що український уряд буде спроможний ефективно вирішувати основні структурні проблеми країни», – сказано в повідомленні Moody's.
При цьому в агентстві не очікують, що в середньостроковій перспективі ситуація в Україні може змінитися на краще.
«Ми змінимо свій прогноз і власне рейтинг у разі очевидних поліпшень у частині врегулювання політичної кризи і поліпшення показників зовнішньої ліквідності», – йдеться в повідомленні агентства.
У числі факторів, які можуть стати вирішальними для подальшого зниження рейтингу України, названо: продовження політичного протистояння, зростання насильства, відмова Росії від надання кредиту в обсязі 15 млрд дол., істотне зниження обсягів золотовалютних резервів.
Разом з тим, слідом за суверенним рейтингом країни, Moody's знизило рейтинг Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами до рівня Caa2 з Caa1.
Як відомо, 28 січня S&P знизило рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній валюті з В-/B до CCC+/C. S&P пояснює зниження рейтингів підвищенням політичної нестабільності в країні і можливої нездатністю через це обслуговувати борги.