Як повідомив заступник прокурора області Віталій Мохорук, «ухвалюючи це рішення, обласна рада всупереч нормам Конституції України та закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачила створення нелегітимного органу – Народної ради, чим здійснила спробу зазіхнути на конституційний лад держави та підірвати авторитет органів влади й місцевого самоврядування».
«Стаття 6 Конституції України чітко встановлює, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову, і відповідно до даної норми згадана у рішенні Закарпатської обласної ради Народна рада не підпадає під жодну з гілок влади і не може здійснювати державну владу», – пояснив заступник прокурора області.
«Окрім того, і пункт рішення сесії Закарпатської обласної ради щодо створення виконавчого комітету згаданої Народної ради, прийнято із порушенням норм Конституції України та низки законів чинного законодавства, адже жодною нормою закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема, положеннями глави 4 («Повноваження районних і обласних рад» – статті 43-44), а також Конституцією України та іншими законами України створення виконавчих комітетів або інших виконавчих органів обласних рад не передбачено. З огляду на вказане, дії Закарпатської обласної ради з голосування 28 січня про утворення Закарпатської обласної Народної ради, виконавчого комітету суперечить як Конституції України, так і нормам закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом на прийняте рішення», – резюмував заступник прокурора області.
Як повідомлялось, депутати Закарпатської облради сьогодні на позачерговій сесії проголосували за створення Народної ради у складі 30 осіб.
Нагадаємо, утворення Народних рад раніше проголосили у Вінниці, Львові, Рівному, Луцьку, Чернівцях, Тернополі, Івано-Франківську, Херсоні і Житомирі.