Представництво ЄС: українські судді також відповідальні за розв’язання нинішньої кризи

27 Січня 2014, 11:25

«Зокрема, ми спостерігали за процесами, що дали санкцію на шістдесятиденне досудове затримання кількох демонстрантів. Чимало з цих людей мали сліди жорстокого побиття та детально розповіли про тортури, нелюдське й негідне поводження, якого вони на собі зазнали», – йдеться в повідомленні.

Представництво ЄС також зазначає, що важливо, щоб судові рішення ухвалювалися щодо кожної справи окремо, обґрунтованим, вмотивованим та прозорим чином, відповідно до Європейської конвенції з прав людини та інших міжнародних зобов’язань України.

«Оскільки Кримінально-процесуальний кодекс України трактує досудове затримання як винятковий та додатковий захід, суспільство цілком легітимно очікує того, щоб судові рішення вичерпно пояснювали та доводили необхідність такого затримання, на противагу іншим альтернативам на кшталт домашнього арешту чи звільнення на поруки. У системі, заснованій на принципах верховенства права, дотримання засадничих прав не може залежати від політичних переговорів», – зазначається в повідомленні.

Зважаючи на резонанс цих судових справ, представництво ЄС «глибоко шкодує, що представників ЗМІ не було допущено спостерігати за процесом чи вести відео- та аудіо-зйомку цих публічних слухань, попри те, що українське законодавство надає таку можливість».

Разом з тим, ЄС закликало українську владу вжити заходів для забезпечення повної прозорості у судах.

«Українські судді несуть на собі важливу відповідальність за кроки до розв’язання нинішньої кризи шляхом справедливого судового розгляду та незалежного ухвалення рішень», – зазначає представництво ЄС.

Нагадаємо, у попередній заяві Представництво Європейського Союзу в Україні закликало владу виконати обіцянки про незастосування насильства до мітингувальників.