Як пише видання, у той час як інші правоохоронні органи та органи безпеки зазнали реформи в роки після Помаранчевої революції, українська міліція залишається в основному не реформованою, на відміну від Молдови, Грузії та країн Балтії, де правоохоронні органи зазнали істотних змін.
«Замість того, щоб служити громадянам у запобіганні злочинів, українська міліція використовує силу для досягнення своїх власних матеріальних інтересів, регулярно використовуючи тортури, щоб примушувати зізнанаватися. Міліція – лише одна з частин складного механізму в рамках Міністерства внутрішніх справ – головного урядового департаменту, відповідального за внутрішню безпеку, яка працює для вимагання хабарів від населення», – пише Foreign Policy.
Спецпідрозділ «Беркут», як пише видання, – один із найбільш тренованих підрозділів міліції у колишніх радянських республіках. «Хоча офіційно він відповідальний за дотримання громадської безпеки, боротьбу з організованою злочинністю, «Беркут» здобув репутацію глибоко політизованого органу, призначеного для захисту політичного режиму», – пише Foreign Policy.
Реформи намагався провести Юрій Луценко, коли був міністром внутрішніх справ, проте коли Віктор Янукович став президентом, а Віталій Захарченко міністром внутрішніх страв, то міліція, як пише видання, також почала виконувати функцію захисника режиму.
«Сьогоднішня українські міліція – жорстока і безвідповідальна не в останню чергу тому, що вона відчужена від населення, якому вона покликана служити», – пише видання і додає: «У деяких частинах країни міліція нагадує мафію, яка залякує безкарно місцеве населення».
Як пише Foreign Policy, сьогодні найгучніші заклики до реформи силових структур надходять з Майдану. «Протестувальники єдині у своїх зусиллях, щоб тримати державну владу під наглядом, і на шляху до того, щоб зробити проведення поліцейської реформи – питанням №1 в Україні. Реформована міліція – підзвітна суспільству, а не режиму – охоронятиме шлях України до більшої демократизації» – підсумовує видання.