Сутички на Грушевського радикалізували протести в регіонах України

23 Січня 2014, 20:36

У Львові 23 січня близько двох тисяч людей опівдні прийшли під стіни Львівської облдержадміністрації на акцію в межах загальноукраїнського страйку. Згодом вони масово почали заходити у будівлю ЛОДА, аби поспілкуватися з головою адміністрації Олегом Салом, і оголосили, що «беруть владу в свої руки» і блокуватимуть будівлю. Охорона не змогла стримати людей, бо протестувальників було дуже багато.

Згодом стало відомо, що голова Львівської облдержадміністрації Олег Сало  під тиском протестувальників написав заяву на звільнення. 

Щоправда, пізніше Сало заявив журналістам, що заяву не можна вважати дійсною, бо була підписана під тиском і погрозами у  фізичній розправі "радикально налаштованих людей".

«Я був і залишаюся вірним президентові України», – заявив Сало.

У свою чергу начальник міліції Львівщини відмовився підписати будь-які заяви. Він наголосив, що львівські ВВ та Беркут перебувають на місці і не будуть відправлені на придушення Майдану у Києві.

Тим часом Львівська прокуратура відкрила провадження через захоплення облдержадміністрації.

Цього ж дня у Рівному після Народного віче мітингувальники пішли до приміщення Рівненської облдержадміністрації і зайняли будівлю. Активісти вибили скло у вікнах та зламали вхідні двері. Після цього група активістів увірвалася у приміщення облдержадміністрації. Активісти під час заходу скандували «Рівне, вставай!».

Пізніше стало відомо, що заступники голови Рівненської ОДА  написали заяви про звільнення. З цими заявами до мітингувальників вийшли Микола Кучерук та Олексій Хахльов.

Окрім того, з учорашнього дня кілька сотень рівнян продовжують блокувати контрольно-пропускний пункт 3 батальйону військової частини №3002. вони звели сніжні барикади.

У Тернополі після народного віче депутати облради разом з активістами намагалися проникнути у приміщення адміністрації, проте міліція заблокувала входи.

Згодом кілька сотень громадян все ж зайняли вестибюль та інші приміщення на всіх поверхах, підійшли до прийомної голови ОДА Валентина Хоптяна. Вони співали колядки та вигукували “Банду геть!” Частина мітингувальників залишилася надворі. Автомобілі, які проїжджають повз, сигналять на знак підтримки. Люди продовжують прибувати.

Між тим, голова облдержадміністрації пішов з роботи ще пообіді. Немає жодного із його заступників.

Також у Тернопол з’явилася Площа Героїв Євромайдану.

В Івано-Франківську сьогодні відбувся кількатисячний пікет під приміщенням обласної державної адміністрації. Франківчани вшанували пам'ять жертв Євромайдану хвилиною мовчання.

Після пікету голова облради Василь Скрипничук заявив про можливе скликання позачергової сесії обласної ради, на якій розглянуть питання недовіри голові Івано-Франківської ОДА Василю Чуднову. 

Під вечір івано-франківські страйкарі  спробували штурмували облдержадміністрацію. Однак зуміли лише прорватися у хол адміністративного приміщення. Далі  вхід їм заблокували правоохоронці.  

На Майдані на Закарпатті також вшанували пам'ять загиблих. Тим часом у фойє Закарпатської ОДА розмістилися два десятки "посилених" охоронців.

Також на ужгородський Майдан, що на площі Театральній, прийшов заступник керівника Ужгородського МВС України в Закарпатській області В’ячеслав Григорєв із вимогою забиратися з площі, або погодити в міліції роботу наметів. Міліціянт керувався нормами нового закону, прийнятого 16 січня 2014 року. 

Окрім того, сьогодні заяву про вихід з Партії регіонів написав голова Перечинської районної ради Анатолій Перцев, що на Закарпатті.

У Хмельницькому мітингувальники звели барикади навколо ОДА. Таким чином вони вимагали проведення позачергової сесії обласної ради для прийняття звернень до чинної влади із закликом припинити силове протистояння в Києві.

На Вінниччині сьогодні знову перекрили на кілька годин вулицю Соборна. Натовп скандував: «Ганьба зрадникам!», «Банду геть!».

Сьогодні на попереджувальний страйк у Луцьку вийшли близько тисячі представників найбільших підприємств міста. Акція розпочалася із панахиди за загиблими активістами, яку відправили представники різних християнських конфесій. Завтра після Народного віче активісти збираються пікетувати Волинську обласну адміністрацію.

Тим часом група журналістів Волині оголосила інформаційний бойкот державним структурам області: медійники пообіцяли «не піарити владу» і закликають усіх колег приєднуватися до бойкоту.

У Черкасах після мітингу на Соборній площі частина мешканців намагалась пройти у приміщення ОДА. Сталися сутички між мітингувальниками та міліцією.

У Полтаві  молодь також збиралася зайняти будівлю облдержадміністрації. Проте начальник міської міліції Віталій Ємець умовив протестувальників не чинити цього, запропонувавши заспівати разом гімн.

Тим часом у Полтавській облдержадміністрації ухвалили заяву, подану регіоналами, до президента Віктора Януковича навести порядок у країні мирним шляхом. У той же час пропозицію секретаря обкому Полтавського КПУ Олександра Масенка ввести в країні надзвичайний стан відхилили.