«Якщо розглядати створення Народної Ради як єдине, що треба зараз опозиції робити, то звичайно, це неефективно, а якщо у комплексі – з іншими заходами, то цілком ефективно. Якщо йдеться про те, що Народна рада має створити свої осередки в регіонах, альтернативні органи управління, то це, звичайно, добре. Але це треба робити, а не просто заявляти», – вважає політолог.
На думку політолога Вадима Карасьова, створення Народної Ради – «це тактичний хід, зроблений під тиском обставин і Майдану».
«Цей хід, швидше, викликаний тактичною безвихіддю, у якій сьогодні опинилася опозиція і якій потрібно сьогодні вже дещо стримувати радикальні настрої на Майдані. Оскільки опозиція поки що не може запропонувати серйозної політичної мети, то ідея Народної Ради, безумовно, заповнює тимчасовий вакуум тактичних пропозицій і завдань, і політичних ідей», – вважає Карасьов.
На його думку, ідею Народної Ради «потрібно було втілювати у стінах Верховної Ради, щоб ця Народна Рада почала обживатися не безпосередньо на Майдані, а в державних будівлях, які пристосовані для цього».
«Для того, щоб Верховна Рада постала дійсно як нове інституційне утворення, як новий законодавчий орган, вона б мала на свій бік залучити хоча б невелику частину провладної більшості», – додає політолог.
Експерт звертає увагу, що опозиціонери не склали політичних мандатів Верховної Ради.
«Можливо, це зроблено для того, щоб легко трансформувати Народну Раду у Верховну. Але для того, щоб з Народної Ради зробити повноцінний представницький орган – це питання далекої перспективи. І в найближчий час Народна Рада навряд чи зможе трансформуватися у вищий представницький законотворчий орган і легітимну інституцію», – зазначає експерт.
Як повідомлялось, 22 січня на установчих зборах Народної ради України затвердили Декларацію про проголошення Народної ради України.
23 січня близько двох тисяч львів’ян опівдні прийшли під стіни Львівської облдержадміністрації на акцію в межах загальноукраїнського страйку. Також у ЛОДА створили Народну раду, і, згідно зі статтею 5 Конституції України, владу на місцях перебирають на себе народні обранці – депутати Львівської обласної ради.