«Прийняття диктаторських законів, котрі фактично запроваджують цензуру, а також цілеспрямовані прояви насильства по відношенню до журналістів із боку представників силових структур засвідчують, що в країні відбувається масштабний наступ влади на журналістську професію», – йдеться у заяві.
Понад 30 журналістів постраждали під час зйомок масових протестів та сутичок мітингувальників із правоохоронцями на Європейській площі і вулиці Грушевського у Києві 19 і 20 січня. Є кілька задокументованих свідчень журналістів про те, що бійці спецпідрозділу «Беркут» умисно стріляли в представників преси гумовими кулями та кидали світлошумові гранати.
Журналісти наголошують, що багато колег «перебувають у важкому стані, і ми переконані, що відповідальність за це безчинство має нести нинішня влада, котра віддає такі злочинні накази».
«Також нас обурює позиція президента України Віктора Януковича, який, нагадаємо, свого часу засуджував ініціативи прийняття «Закону про наклеп». А нині без вагань підписав Закон про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів…», яким вводиться кримінальна відповідальність за наклеп та фактично запроваджується цензура. Крім цього, закон суттєво обмежує свободу висловлювань в інтернеті та утискає права журналістів, що працюють в онлайн-медіа. Таким чином, закон «Колесніченка-Олійника» обмежує права громадян на доступ до об’єктивної інформації», – сказано в заяві.
Журналісти вважають, що така позиція влади – не що інше, як цинічне і свідоме знищення незалежної журналістики в Україні та намагання перетворити журналістику на пропагандистську машину, яка висвітлюватиме виключно позицію влади.
НСЖУ, НМПУ та КЖЕ висловлюють категоричне несприйняття ухвалених незаконним чином диктаторських законів.
«У цей час випробувань ми закликаємо всіх журналістів проявити максимальну мужність і солідарність, взаємопідтримку та взаємовиручку, аби не дозволити знищити свободу слова в Україні та відстояти наше право на професію!»
Як повідомлялось, за час сутичок на вулиці Грушевського постраждало більше 30 журналістів. Серед них – журналіст "Українського тижня" Роман Малко, який отримав рвану рану під оком під час виконання редакційного завдання.
Понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлення подій Майдану. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві.
Нагадаємо, 2013 рік став найгіршим роком для свободи слова в Україні за останні 11 років.