«Правоохоронці гранати в натовп не кидають, гранати кидають перед натовпом і це регламентовано, це є у відповідній інструкції. Я хочу звернути вашу увагу, що наші гранати сертифіковані, є відповідні документи. І вони діють у відповідності з технічними нормами. І вони вибухають відразу, як тільки торкаються землі, тобто не більше ніж за дві секунди…», – запевняє Бурлаков.
«Щодо тих піротехнічних засобів, які використовують нападаючі: різноманітні салюти, вибухові пакети, світлошумові гранати незрозумілого походження… Ми бачимо, що багато травм вони отримують саме від своїх піротехнічних засобів", – заявив начальник Управління зв'язків з громадськістю МВС України.
Він також запевнив, що поведінка працівників МВС стримана.
"Поведінка правоохоронців, особливо в порівнянні з європейськими колегами, по світовому досвіду – дужа стримана. І міліція максимально утримується від застосування того обсягу сили і спецзасобів, які дозволяє закон. Ми зараз маємо 120 постраждалих працівників міліції та внутрішніх військ , які звернулися за медичною допомогою . 80 осіб госпіталізовано" , – зазначають у МВС.
Нагадаємо, за даними КМДА станом на вечір 20 січня у лікарнях перебувало 44 мітингувальника.
Трьом постраждалим було видалено очні яблука, а ще одному ампутовано кисть руки. Загалом постраждали більше ста людей – як міліціонерів та беркутівців, так і мітингувальників.
За час сутичок на вулиці Грушевського постраждало близько 30 журналістів. Серед них – журналіст "Українського тижня" Роман Малко, який отримав рвану рану під оком під час виконання редакційного завдання.
Причому повідомлялось, що беркутівці прицільно стріляють у журналістів.