Міжнародну спільноту закликали відреагувати санкціями на стрілянину по журналістах у Києві

20 Січня 2014, 20:07

"Журналісти в Україні перетворились на заручників авторитарного режиму. Як мінімум 25 наших колег отримали ті чи інші поранення внаслідок подій у центрі Києва 19-20 січня, деякі з них перебувають у лікарнях. Щонайменше 10 журналістів з числа поранених заявляють, що в них влучали цілеспрямовано – що яскраво свідчить про те, як влада розуміє поняття свободи слова і прав людини. Майже всі поранені журналісти були в яскравих жилетах з написом «ПРЕСА» і тримали в руках професійні фото- і відеокамери", – йдеться у заяві руху.

"Прицільний вогонь по представникам преси був зафіксований на відео журналістом Радіо «Свобода», який вів пряму трансляцію з місця подій. Пластиковою кулею була пошкоджена камера знімальної групи телеканалу «5 канал». Журналістка телеканалу «1+1» Наталка Пісня отримала поранення пластиковою кулею у ногу. Оператор інтернет-каналу «Спільнобачення» отримав майже впритул поранення у руку, коли знімав наступ спецпідрозділів", – нагадали активісти.

"Коли американський танк в Іраку вистрелив в Тараса Процюка, американська влада, яка вела бойові дії, клялася, що військові бачили відблиск камери і вважали її снайперською зброєю. Це не виправдання – сказали журналісти всього світу. Тут, в Україні, ми навіть не чекаємо на виправдання від нинішньої влади – адже не було ще жодного покарання бійця за події, починаючи із 30 листопада. Навпаки! Сьогодні прес-служба Міністерства внутрішніх справ України заявила, що прицільна стрілянина по журналістам це провокація проти міліції", – обурюються журналісти.

"Саме тому ми звертаємось до міжнародної спільноти, світових демократій та міжнародних фінансових установ: не чекайте, поки нас всіх винищить диктатор! Підтримайте реальними діями права людини в Україні. Ми – журналісти руху «Стоп цензурі!» – закликаємо вас вжити санкцій до українських високопосадовців, відповідальних за розгортання насилля в Україні", – закликали працівники ЗМІ.

Як відомо, за час сутичок на вулиці Грушевського постраждало більше 20 журналістів. Серед них – журналіст "Українського тижня" Роман Малко, який отримав рвану рану під оком під час виконання редакційного завдання.

Як повідомлялося, 2013 рік став найгіршим роком для свободи слова в Україні за останні 11 років

Нагадаємо також, що понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлення подій Майдану. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві.