«Масовість гуртує і вражає… Якщо буде Майдан, зрозуміло, що технологія пресування буде менш успішною. Разом з тим, головне зараз захищати своїх активістів. Якщо Майдан цього не зробить, буде певний недовготривалий період політичного закручування гайок, щоб заспокоїти ситуацію, оскільки суспільство останнім часом живе в постійному занепокоєнні, стресі. Щоб зняти цей стрес потрібно «попрацювати» трохи з ним», – заявив Карасьов.
«Однак, суспільство в Україні вже не спинити. Навіть якщо й допустити російський варіант в Україні, то можливі лише часткові, точкові репресії, як це було з активістами Автомайдану. Залякати, а потім відпустити», – додав політолог.
Карасьов вважає також, що події у Верховній Раді 16 січня лише підтвердили програш опозиції.
«2015 рік опозиція програла, а Янукович виграв, але це нічого не змінює з точки зору історії. Це тільки тактичні бої. Історична перемога в українського суспільстві вже є, потрібно тільки далі її розвивати і трансформувати в політичний результат», – зауважує він, додавши, що «це питання п’яти-шести років».
«Однак, суспільство вже буде іншим. Воно отримає своє політичне представництво і отримає свій перший політичний вагомий результат, без цієї опозиції. Або з опозицією, яка буде трансформована на умовах суспільства і Майдану, а не на умовах правлячого класу», – вважає Карасьов.
Для повної реалізації сценарію влади в Україні, зауважує Карасьов, – «несприятливі умови».
«На відміну від Росії і Білорусі, потрібно мати достатньо серйозну інфраструктуру для того, щоб не просто прийняти закон, а його правильно застосувати. Крім того, в Україні вже є суспільство і його важко спинити. Це суспільство, яке йде під лозунгами національного самозбереження, незалежності тощо. І ще одна причина, що завадить реалізації цього сценарію, – в Україні протести достатньо масові у порівнянні з Білоруссю чи Росією, де можна його частково розсіяти, репресувати окремих активістів і таким чином взяти під контроль суспільство», – зазначив політолог.
«З істеричної точки зору можна казати, що все пропало, що вмер український парламентаризм і Україна рухається в сторону Білорусі. Втім, з історичної точки зору боротьба не закінчилася, просто вона виходить на новий рівень, на рівень прямого зіткнення влади і суспільства вже без посередництва опозиції. Влада вже матиме справу з новою плеядою політиків, які сьогодні вигартовуються на Майдані і які прийдуть в політику не з олігархічних кланів, не з олігархічних грошей, а з суспільства», – зауважив Карасьов.