Рада створила слідчу комісію з розслідування зловживань міліції під час Майдану

16 Січня 2014, 12:30

За постанову "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року" проголосувало 213 народних депутатів.

Проект постанови №3832 внесений Арсенієм Яценюком 26 грудня 2013 року.

Постанова передбачає утворення тимчасової слідчої комісії ВР "з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року".

Завдання комісії – отримати повну та достовірну інформацію щодо таких протиправних діянь правоохоронців, встановлення осіб, винних в організації силового розгону мирних демонстрацій, побитті громадян, нападах на журналістів та перешкоджанні їхній професійній діяльності; підготовка та направлення відповідних матеріалів до Генпрокуратури.

Головою цієї комісії призначено депутата від "Батьківщини" Геннадія Москаля.

До цієї комісії включено: 3 депутати від Партії регіонів, 2 депутати від "Батьківщини" та по одному депутату від "Свободи", УДАРу та Компартії. Зокрема, до неї увійшли Олег Медуниця ("Батьківщина"), Олег Махніцький ("Свобода"), Микола Паламарчук (УДАР).

ТСК діятиме один рік. Звіт має бути заслухано на засіданні Верховної Ради "не пізніше шестимісячного терміну з дня прийняття цієї постанови".

Нагадаємо, що створення тимчасової слідчої комісії було однією з умов опозиції, через невиконання якої із 14 січня опозиційні депутати блокували Раду, вимагаючи, окрім створення ТСК, відставки уряду, притягнення до відповідальності глави МВС Віталія Захарченка, а також розформування спецпідрозділу "Беркут". Опозиція також вимагала звіту у Верховній Раді генерального прокурора Віктора Пшонки з приводу закону про амністію учасників масових акцій, "який не працює".