«До розгляду справи у суді їхні імена не називатимуться і ніяких даних, які дозволяють ідентифікувати особу також не буде надано», – повідомили Тиждень.ua у прес-службі Генеральної прокуратури Литви.
Як заявили у прес-службі, українцям вже вручили документи про підозру у скоєнні злочину. Це відбулося за сприяння українських правоохоронних органів.
Нагадаємо, у період з 11 по 13 січня 1991 року радянські війська здійснили ряд захоплень стратегічних об’єктів у Литві із застосуванням бронетехніки. Зокрема, у ніч з 12 січня на 13 січня дві колони військових направилися до парламенту та телевізійної вежі у Вільнюсі, біля яких зібралося багато людей.
Під час штурму телевежі загинули 14 людей і 600 були поранені. Атака на будівлю парламенту не відбулася.
Дії силовиків засудили ряд країн колишнього СРСР, у тому числі Україна. Захід, зайнятий кризою в Кувейті, обмежився різкими заявами на адресу Горбачова.
Сам Горбачов заперечує свою причетність до кривавої ночі у Вільнюсі, аргументуючи це тим, що «загальновідомо, що відповідальність за операцію в Литві лежить на чекістах та спецпідрозділі КДБ – Альфа».
Прокуратура Литви порушила справу за подіями тієї ночі. У червні 1996 року кримінальну справу, за якою звинувачували 48 осіб, було передано Вільнюському окружному суду. Кілька десятків осіб уже отримали вирок.
Підозрюваними у справі про штурм телецентру визнано 20 іноземців.
Кримінальна справа складається з 455 томів матеріалів, опитано більше 3 тисяч свідків, проведено більше 1200 експертиз і 180 обшуків.