"На сьогодні ДІНЗ України завершила роботу в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Під час роботи комісії до міністерства не надходило звернень та скарг щодо порушення комісією прав і свобод студентів та викладачів", – йдеться у документі.
Коментуючи повідомлення про проведення "позапланової перевірки" у КНУ, у Міносвіти відзначили, що комісія Держінспекції вивчала питання організації і проведення зимової сесії на факультетах за окремими напрямами підготовки та спеціальностями.
"Вивчення проводилось на підставі рішення спільної комісії Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України та представників студентського самоврядування з розгляду протесту. Вказана комісія була створена за ініціативою Студентської координаційної ради (СКР)", – зазначили у відомстві.
Як відомо, міністр Дмитро Табачник у грудні підписав наказ № 1767 щодо утворення спільної комісії. До спільної комісії ввійшли представники МОН, МВС, Мін’юсту, Всеукраїнської студентської ради, Студентської ради м. Києва, громадської організації «Асоціація керівників органів студентського самоврядування м. Києва», студентського парламенту Київського національного університету імені Тараса Шевченка (за згодою), Студентської координаційної ради (за згодою).
«Відповідно до наказу, спільна комісія розглядатиме звернення студентів стосовно здійснення на них тиску за участь в акціях протесту, а також відповідні повідомлення на гарячі телефонні лінії при міністерствах; здійснюватиме щоденний моніторинг таких звернень і повідомлень, організовуватиме перевірку фактів, викладених у них; при виявленні порушень негайно вживатиме заходів щодо їх усунення», – йшлося у наказі.
Як повідомлялось,15 січня студенти КНУ імені Тараса Шевченка оголосили персональну безстрокову акцію голодування.
Нагадаємо, раніше студенти низки українських вишів оголосили страйк на підтримку євроінтеграційного курсу України. Так, Києво-Могилянська академія оголосила мобілізацію студентів, щоб вирушити на Майдан Незалежності, а Український католицький університет оголосив громадянську непокору президентові та його уряду.
Тим часом з'явилась інформація про те, що Генпрокуратура вимагає від Київського національного університету імені Тараса Шевченка списки студентів, які без поважних причин з 29 листопада були відсутні на навчанні.