«У вересні країна голосуватиме за те, чи бути їй незалежною. Майорітимуть прапори з хрестом Святого Андрія, гратимуть волинки, а більшість шотландців проголосують за те, щоб залишитися в Сполученому Королівстві», – вважає Бадд.
На його думку, націоналісти зустрінуть поразку мужньо. «Лідер Шотландської національної партії (ШНП) Алекс Селмонд заявить, що він принаймні зміг запропонувати шотландцям самим зробити вибір – фактично вперше з моменту підписання союзного договору в 1707 році. Його партія залишиться панівною політичною силою в країні», – пише Бадд, додаючи, що боротьба за незалежність триватиме.
Він зазначає, що націоналісти будуть змушені вдатися до оборонної риторики.
«Під час кампанії юніоністи обстрілюватимуть Селмонда запитаннями. Чи може незалежна Шотландія реально утримати фунт, не підкоряючись фіскальним правилам із Лондона? Чи подорожчають кредити? Чи може така маленька держава пережити ще одну банківську кризу? Що буде, коли виснажаться родовища нафти і газу в Північному морі й на атлантичному шельфі? Націоналісти муситимуть вдатися до оборонної риторики і переконувати, що країні не доведеться дуже мінятися, якщо вона стане незалежною», – пише Бадд.
На його думку, націоналісти зазнають поразки від своїх же співгромадян.
«Націоналісти давно вже користаються тим, як консерватори, лейбористи і ліберальні демократи занедбали політику на північ від Адріанового валу, зазвичай посилаючи своїх найкращих шотландських політиків до Вестмінстера. Слабші ж залишаються в парламенті Шотландії, де їх пресує ШНП. Але коли на кону постане питання союзу, ці яскраві «політемігранти» візьмуться за Селмонда й переможуть. Принаймні один із них», – вважає Бадд.
Детальніше читайте у матеріалі «А ми проти» у друкованому спецпроекті "Світ у 2014".
Як відомо, референдум із питання про незалежність Шотландії від Великої Британії відбудеться 18 вересня 2014 року.