Попри святковий час (для більшості західних політиків ніч з 24 на 25 грудня, коли побили Тетяну Чорновол, була Різдвяною) західні політики швидко відреагували на побиття української журналістки, засудивши такі дії та закликавши до як найшвидшого розслідування.
Першим серед дипломатів ЄС відреагував і закликав припинити жорстокість проти активістів Євромайдану міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус. Дещо пізніше польський депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський нагадав українській владі, що ЄС вважатиме саме її відповідальною «за безкарність тих, хто нападає на організаторів, активістів та журналістів Євромайдану».
Короткими повідомленнями у твіттері своє занепокоєння висловили міністри закордонних справ Швеції та Словаччини Карл Більдт та Мирослав Лайчак, а також єврокомісар Штефан Фюле
До належного розслідування випадків залякування і насильства щодо активістів Євромайдану та притягнення до відповідальності винних закликало у своїй заяві Представництво ЄС в Україні.
«Повідомлення про залякування, фізичне насильство і сумнівні звинувачення в даний час зафіксовано у різних містах. Жорстокий напад на журналістку та активістку Тетяну Чорновол, на жаль, тільки останній із низки нещодавніх тривожних випадків», – заявили в представництві ЄС.
Висловила свою стурбованість у зв'язку з нинішнім станом безпеки журналістів в Україні і представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович. Вона також засудила напад на Тетяну Чорновол.
"Напад на журналістів це не те, на що можна не реагувати. Винні не повинні залишитися безкарними. Я вітаю, що президент Янукович засудив цей напад і закликав провести швидке і ретельне розслідування, щоб винні понесли покарання", – йдеться у заяві Міятовіч.
До чесного і прозорого розслідування всіх нападів на пов'язаних з протестами на Євромайдані осіб та покарання не лише виконавців, а я й замовників закликали і представники США
«Посольство США з жахом сприйняло новини про побиття журналістки Тетяни Чорновол. Ми засуджуємо цей напад і закликаємо до його негайного розслідування, яке, на відміну від розслідування попередніх подібних інцидентів, мусить привести винних до повної відповідальності згідно із законодавством України», – йшлося у заяві посольства США в Україні.
Державний департамент США висловив глибоке занепокоєння "появою моделі цільового насильства та залякування проти активістів та журналістів, що брали участь чи висвітлювали протести на Євромайдані".
США закликали уряд України "дотримуватися своїх зобов`язань в рамках ОБСЄ та переконатися, що в країні поважаються права людини, включно з фундаментальним правом на свободу слова та зборів, верховенство права та інші демократичні принципи".
Підвищену увагу до насильства над активістами Майдану висловили також міжнародні організації: Freedom House, Amnesty International, Репортери без кордонів, Світовий конгрес українців.
«Настав час владі притягнути до відповідальності тих, хто винен в нападах на журналістів і мирних протестувальників – адже напади продовжуватимуться поки існує безкарність“, – сказала директор Amnesty International в Україні.
“Ці останні жорстокі атаки призведуть до обмеження права на свободу вираження в Україні. Тетяна Чорновол та Дмитро Пилипець лише мирно висловлювали свої погляди, і отримали за це таке «покарання»”, сказала директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур,.
Своє обурення розправами над журналісткою Тетяною Чорновол та співорганізатором мирного Євромайдану в Харкові Дмитром Пилипцем висловив Світовий конгрес українців.
Про власне розслідування брутального побиття журналістки Тетяни Чорновол заявили "Репортери без кордонів".
Міжнародна правозахисна організація Freedom House вважає брутальне побиття незалежної журналістки Тетяни Чорновол "нападом на свободу преси та неприйнятним актом залякування свободи слова громадян".
"Влада України має вдатись до негайних, рішучих кроків, щоб відповідальні за останній напад на Чорновол та на інших журналістів постали перед правосуддям", – сказав президент організації Девід Креймер у своїй заяві.
"У середовищі, де корупція домінує у бізнесі, уряді та житті суспільства, Чорновол та ті, хто розповідають про ступінь корупції, грають особливо важливу роль", – наголошено в заяві Freedom House.
Справа Тетяни Чорновол, а також інші напади на активістів Євромайдану привернули увагу найбільших міжнародних медіа. Про випадок із українською журналісткою, а також про тиск та насилля над іншими опозиціонерами та учасниками Євромайдану написади The New York Times, The Wall Street Journal, The Washington Post, The Guardian, Die Welt, Der Spiegel, Die Frankfurter Allgemeine Zeitung, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, BBC, CNN.