Обережне лідерство. Чи зміниться діяльність ОБСЄ за головування Німеччини?

Світ
13 Січня 2016, 19:18

Згідно з цим планом, ОБСЄ у 2016-му намагатиметься віднайти баланс між стратегічною витримкою та маленькими конструктивними кроками в напрямку реформування організації. Не варто очікувати дуже багато змін одразу — німецькі експерти одностайно заявляють, що конфлікт між Заходом та Росією у цьому році не вичерпається. Німці зосередяться на більш реальних завданнях, як от запобігання ескалації конфліктів на Донбасі та Нагорному Карабасі. Тут важливо наголосити на тому, що відтепер Німеччина матиме подвійну роль у«нормандському форматі», отже ОБСЄ буде краще залучене до переговорів.

Першочергове завдання офіційного Берліну як лідера ОБСЄ — зберегти єдність Заходу також в рамках ЄС та НАТО. Експерти зауважують, що на саміті НАТО у Варшаві в червні цього року йтиме мова про те, як посилити безпеку Польщі та балтійських країн, не провокуючи при цьому лишній раз Росію. Для  Як об'єднувальний фактор використовуватимуть загрозу з боку радикальних ісламістів.

Читайте також: Німеччина почала головувати в ОБСЄ

Таким чином, Німеччина намагатиметься розробити для ОБСЄ нове, більш прагматичне світобачення, яке базуватиметься на терпінні, витримці та пошукові компромісу. Ось що про це сказав керівник напряму «Росія та Східна Європа» Німецького суспільства зовнішньої політики: «Ми повинні почати нову-стару східну політику. Німеччина не намагатиметься за будь-яких обставин провадити політику «протягнутої руки», але нам є що запропонувати Росії. Ми тиснутимемо на виконання пунктів мінських домовленостей, але в цілому намагатимемось розрядити напругу між Росією та Заходом».

 

читати ще