Від біженців до футболу

Світ
27 Грудня 2015, 14:01

Перше, про що згадують німці, коли говорять про свої очікування стосовно майбутнього 2016-го, — біженці. Мабуть, найобговорюваніша тема в німецькому соціумі в 2015-му. Що й не дивно, адже цього року до Німеччини прибуло понад мільйон людей, які втікають із регіонів на Близькому Сході та в Африці, де йде війна. Проте 2016-го ця кількість буде ще більшою: прогнозують до 3 млн прибулих. Саме тому німці хотіли б бачити виваженішу міграційну політику уряду Анґели Меркель: обмеження кількості прийнятих біженців та глибшу інтеграцію тих, чиє право на притулок німецька міграційна служба підтвердить. Варто зазначити, що німецький уряд уже виділив €20 млрд на роботу з біженцями в 2016-му.

Багато говорять німці й про тероризм. Листопадовий паризький кошмар сколихнув суспільство й показав, що екстремісти можуть потрапити в саме серце Європи. Тому 2016-го очікують посилених заходів безпеки в місцях великого скупчення людей та надійної роботи служби безпеки. Поліцейських побільшало на вулицях уже зараз.

Читайте також: Свої та чужі

Берлінська журналістка Клер Горст розповіла, що 2016-й буде дуже цікавим у політичному сенсі, адже відбуватиметься перший етап підготовки до виборів у Бундестаг, які пройдуть восени 2017-го. Хоча ще навіть немає точної дати, партії вже розпочинають роботу з виборцями, і проблема біженців тут відіграватиме ключову роль. Владна коаліція на чолі з Анґелою Меркель намагатиметься повернути втрачений у 2015-му рейтинг, а «Зелені», «Ліві» та євроскептики «Альтернатива для Німеччини» прагнутимуть зберегти здобуту підтримку.

Нинішня владна коаліція на чолі з Анґелою Меркель намагатиметься повернути втрачений у 2015-му рейтинг, а «Зелені», «Ліві» та євроскептики прагнутимуть зберегти здобуту підтримку

2016-й стане важливим для німців, які підтримують захист довкілля. Прихильники «Зелених» із нетерпінням чекають на 1 жовтня 2016-го: саме тоді виведуть з експлуатації першу лінію електростанцій, які працюють на бурому вугіллі. Їх відключення — частина плану зі зменшення викидів діоксиду вуглецю в атмосферу на 40% до 2020 року.

Професор Олаф Ляйзе з Єнського університету Фрідріха Шиллера також зауважив, що в 2016-му Німеччина головуватиме в ОБСЄ. Він наголосив, що німці намагатимуться зробити все, щоб реформувати організацію та надати їй нові повноваження, адже діяльність спеціальної моніторингової місії на Донбасі засвідчила, що теперішніх прав спостерігачів від ОБСЄ недостатньо. У 2016-му очікують посилення ОБСЄ в напрямі медіаторства та запобігання конфліктам. За це виступають усі партії, які зараз представлені в Бундестазі.

Читайте також: Сенсація, що біжить

Політика політикою, але не забувають німці й про футбол. Літо-2016 для них однозначно пройде під знаком чемпіонату з футболу у Франції. Це й не дивно, адже німецька збірна є чемпіоном світу й перебуває в чудовій формі: без проблем пройшла етап відбору, здобувши першість у своїй групі. Місце проведення Євро-2016 — Франція — також значитиме багато, адже ця країна історично є опонентом Німеччини в багатьох аспектах. Німці зазначають, що взяти титул європейського чемпіона там було б особливо приємно.