Автор розповів, що він представляв західну фірму, яка хотіла продавати перед Євро-2012 в Україні британське та американське обладнання.
Але для цього від фірми вимагали своїм коштом відправити делегацію українських чиновників до Британії та США для "сертифікації" відповідних заводів.
Потенційні інвестори вдалися за допомогою до куруючого віце-міністра.
"Відповідь була наступна: "$200 тисяч мені й не маєте проблем з адміністрацією". На питання, як він собі уявляє вилучення з фірми $200 тисяч доларів, віце-міністр відповів: "Якщо не смієш вивести $200 тисяч, то не берись до бізнесу в Україні". Фірму закрили", – йдеться у статті.
Скаржаться польські підприємці і на рейдерство та корумпований суд.
Проте, за словами автора, проблеми в Україні не просто в урядовцях, але й у законодавстві.
"Торговий кодекс в Україні передбачає, що на загальному зібранні більшість дає не підрахунок часток, а підрахунок учасників. Тобто, якщо у поляка є 80% фірми, а у двох українців по 10%, то вони можуть переголосувати поляка, чи й навіть позбавити його частки. Це не вигадав хтось в уряді, це рішення країни", – обурився автор.
Він вважає, що Україна мусить спершу розібратись зі своїми внутрішніми проблемами сама, а тоді братись до євроінтеграції.
Читайте також: Transparency International: Тотальна корупція вбиває чесний бізнес в Україні