Представник Transparency International нагадала, що цього року в рейтингу корумпованості Україна залишилась на 144 місці серед 177 країн світу.
"Серед країн СНД позаду України – тільки країни Центральної Азії. Згідно з Глобальним барометром корупції цього року, 80 % опитаних українців вважають, що уряд неефективно бореться з корупцією", – відзначила Савицька.
Водночас вона відзначила, що для всіх країн СНД надзвичайно гострою є проблема злиття бізнесу і держави, конфлікт інтересів.
"Розуміння суті конфлікту інтересів перебуває в зародковому стані в умах наших чиновників. Часто-густо зустрічаються ситуації, коли високопоставлені чиновники або члени парламенту є великими акціонерами і главами правління приватних компаній", – сказала Савицька.
Координатор Transparency International відзначила, в Україні спостерігається кричуще злиття бізнесу і держави: "Чиновники і парламентарі володіють бізнесами, і це вважається нормальним. Люди йдуть у систему влади для того, щоб просувати свій бізнес".
"В Україні високий рівень терпимості громадян щодо корумпованості влади. Звичайні люди вважають нормальним, коли чиновник і бізнесмен – це одна особа", – підкреслила Савицька.
На її переконання, ЄС недостатньо зробив в Україні для того, щоб уряд провів якісні антикорупційні реформи."Звичайно, в поточному році був прийнятий пакет антикорупційного законодавства. Але він фрагментарний. А закони, які стосуються конфлікту інтересів, є поверхневими", – резюмувала Савицька.