Вартість 5-річної страховки українських зобов'язань від дефолту знизилася до 8,5 процентного пункту проти 10,48 16 грудня.
Прибутковість 2-річних облігацій з погашенням 2014 року впала ще більше і склала близько 8,7%, що нижче, ніж на 6 процентних пункти рівня 16 грудня, повідомляє агентство Bloomberg.
В останні тижні інвестори найбільше турбувалися з приводу здатності України обслуговувати свої короткострокові борги.
Як повідомлялось, міністр фінансів РФ Антон Сілуанов заявив, що Росія до кінця цього тижня може придбати дворічні єврооблігації України на $3 млрд.
"Оскільки у нас партнерські відносини, прийнято рішення про надання ресурсів у сумі $15 млрд протягом цього та наступного років. Цього року передбачається надати ресурси в обсязі $3 млрд", – розповів Сілуанов.
Надання коштів відбуватиметься через розміщення коштів ФНБ у єврооблігації українського уряду, розміщені за англійським правом на Ірландській біржі, купон складатиме 5% річних.
Сілуанов зазначив, що розміщення проводитиметься вже цього тижня.
"Буквально завтра (18 грудня, – Ред.), ми сподіваємося, що на біржі з'явиться інформація з відповідного розміщенню єврооблігацій, і ми розмістимо кошти ФНБ", – пояснив російський міністр.
За його словами, термін обігу єврооблігацій України складе 2 роки – до кінця 2015 року.
Сілуанов також зазначив, що емісія єврооблігацій України не готувалася спеціально для Росії.
"Ця емісія планувалася в бюджеті, українські колеги мали намір вийти на ринок, тому треба було просто вчасно підставити плече Вважаю, що ми отримаємо взаємну вигоду від збільшення наших коопераційних зв'язків", – пояснив Сілуанов.
2014 року РФ також планує купувати єврооблігації України, а не надавати держкредити. Ймовірно, обсяг такої купівлі складатиме $12 млрд. За оцінками аналітиків, Росія фактично стане найбільшим кредитором України .
Нагадаємо, раніше представник міністерства фінансів України заявив, що країна розраховує отримати кредит від Російської Федерації до кінця 2013 року. Він вказав, що отримані кошти можуть бути направлені на покриття дефіциту держбюджету в межах плану.