Цьогорічними фіналістами премії стали також Андрій Бондар й Остап Сливинський.
Малярчук – автор творів «Ендшпіль Адольфо, або троянда для Лізи» (2004), «Згори вниз. Книга страхів» (2007), «Як я стала святою» (2006), «Говорити» (2007), «Звірослов» (2009), «Біографія випадкового чуда» (2012). Її оповідання та есе перекладені польською, румунською, німецькою, англійською, російською та білоруською мовами.
Як відомо, впродовж кількох місяців від українських та іноземних культурних інституцій, наукових центрів, видавництв, творчих об’єднань та приватних осіб надходили заявки з іменами кандидатів. Міжнародне журі, до якого увійшли представники польської та української спільнот, відібрали трьох із 25, яких українці заявили у довгому списку.
Окрім нагороди у сумі 3000 євро від Польського Інституту, переможець отримає можливість піврічного стажування у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «GAUDE POLONIA».
Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована 2007 року Польським Інститутом у Києві за партнерства Національного центру культури у Варшаві з метою підтримки молодих українських літераторів. Щодва роки премія присуджується українському письменникові віком до 40 років. За аналогією з Нобелівською – не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання.
Читайте також: Таня Малярчук: «Для мене весь світ – Україна, позаяк я бачу світ українською»