"Ті, хто вийшов на Майдан, вимагають невідкладно підписати Угоду про асоціацію з ЄС, уряд також виступає за якнайшвидше підписання угоди, але ми хочемо створити умови, при яких втрати для економіки України потрібно мінімізувати. Ми запропонували Єврокомісії розглянути, в яких умовах буде працювати наша промисловість і економіка в цілому. Ми пропонуємо вирішити питання про надання Україні фінансової допомоги. Ми визначили приблизний обсяг – €20 млрд", – сказав прем'єр.
Азаров зазначив, що мова йде не про безповоротну допомогу з європейського бюджету, а про участь Євросоюзу в інвестуванні в спільні взаємовигідні проекти. Таких як модернізація і розширення європейських транспортних коридорів, створення нового коридору на Кавказ завдяки будівництву транспортного переходу через Керченську протоку.
Водночас, прем'єр підкреслив, що європейські чиновники зараз, спостерігаючи за протестами на Майдані, не поспішають обговорювати ці проекти і питання про розмір допомоги.
"Так на кого ж працюють ці протести, на єврочиновників або на народ України, який терміново потребує економічної та фінансової допомоги? Якщо мета у нас одна – успішна євроінтеграція, то давайте за стіл переговорів, і разом відстоювати інтереси України", сказав Азаров.
Як повідомлялось, перший віце -прем'єр Сергій Арбузов заявляв про те, що Україна веде переговори про надання фінансової допомоги в розмірі €10 млрд.
Як повідомлялось, 21 листопада своїм розпорядженням уряд України призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС та відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу
Азаров запевнив, що рішення уряду не означає намірів вступити в Митний союз.
Опозиція заявляла, що відмовою від підписання угоди про асоціацію з ЄС Янукович виторгував в Росії для себе і свого оточення близько $20 млрд