Видання відзначає, що Китай, як і раніше, публічно ухиляється від надання нової фінансової підтримки президенту України Віктору Януковичу. «Проте, колишня радянська країна завоювала прихильність від більш незвичайного джерела: китайського бізнесмена, який став відомим завдяки своєму бажанню побудувати конкурента Панамському каналу», – пише The Wall Street Journal.
Ван Цзин, який цього року заявив про плани будівництва каналу в Нікарагуа, сказав, що він підписав контракт з українською компанією ТОВ Київгідроінвест у четвер. Власником компанії є Олексій Мазюк.
Як повідомили журналістам Ван і Мазюк, їхній проект розпочнеться із будівництва глибоководного порту в Криму на суму $ 3 млрд наступного року, реконструкції морського порту у Севастополі і будівництва зон економічного розвитку.
Як повідомили сторони виданню, пізніший етап може коштувати ще $7 млрд, і включатиме такі різноманітні проекти, як НПЗ, аеропорт і пляж. Як заявив Мазюк, проект глибоководного порту, в плануванні протягом двох років, обіцяє новий морський шлях для Китаю до Європи, скорочуючи транспортну відстань на 6000 кілометрів і "каталізуючи торгівлю між Китаєм і країнами Євразії".
«40-річний бізнесмен Ван заявив на прес-конференції в червні, що він не має офіційних урядових зв’язків у Китаї, і що він є фізичною особою, який заробив статок на телекомунікаціях, видобутку золота, спорті та інвестиціях. Він є головою і основним акціонером пекінської компанії Xinwei Telecom Enterprise Group, що робить телекомунікації та обладнання для стеження», – пише The Wall Street Journal.
У червні, як пише видання, уряд Нікарагуа надав Ван Цзину концесію на будівництво каналу довжиною 286 км через центр країни, який зв'яже Карибське море з Тихим океаном. «Критики сумніваються, що канал ціною $ 40 млрд., гарантований інвестиційною компанією Ван Цзина HK Nicaragua Canal Development Investment Co, може бути успішним, крім того, вони вважають, що він буде шкідливим для навколишнього середовища, якщо існуватиме», – пише видання.
"У мене зайняло близько півроку, щоб створити компанію і укласти проект каналу в Нікарагуа", а щоб створити спільне підприємство з компанією Мазюка, їм треба було, за словами Вана, всього шість годин", – пише The Wall Street Journal.