Як повідомляє прес-служба, перш за все, міністр запитав студентів, чи є серед них ті, хто проти євроінтеграції, і коли таких не знайшлося Табачник зазначив: «У цьому ми з вами – однодумці».
Він наголосив, що на сьогодні і уряд, і президент переконані, що іншого шляху, ніж інтеграція до Європи, для України не існує. «Саме тому, ми з величезною повагою та вдячністю сприймаємо тих людей, які небайдуже поставилися до курсу на євроінтеграцію», – сказав Табачник.
Міністр зупинився на питанні призупинення процесу роботи над Угодою про асоціацію з ЄС. За його словами, є дві головні вимоги, які ставило керівництво нашої держави перед європейськими партнерами.
«Перше – допомогти у переговорах з Міжнародним валютним фондом в умовах економічної кризи. На передодні Вільнюського саміту, 21 листопада, уряд України одержав остаточний варіант Меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом. І умови, які в ньому ставилися, на нашу думку, вкрай економічно несприятливі. МВФ поставив завдання вдвічі підвищити усі житлово-комунальні тарифи для населення. Другий момент – повністю заморозити зростання заробітної плати у бюджетній сфері, всіх соціальних виплат, пенсій, стипендій, заробітних плат для вчителів, лікарів, працівників культури на дворічний термін», – наголосив Табачник.
Окрім того, Табачник повідомив, що одна з найнеприйнятніших умов МВФ – це глибока девальвація гривні, що, безумовно, спричинить серйозні підвищення всіх абсолютно споживчих цін. І це накладеться на «заморожену» заробітну плату.
Щодо другої вимоги міністр зазначив: «Україна справедливо розраховувала – і весь час були на найвищому рівні обіцянки керівництва Європейського Союзу – щодо компенсаційних виплат для України для того, щоб пом’якшити проблеми пов’язані зі зменшенням нашого експорту до країн СНД. На сьогодні експорт України до країн Європейського Союзу – 28% загального експорту, до Росії – більше 40%. Якщо брати в абсолютних цифрових вимірах, український експорт до Росії – це 65 з лишнім млрд доларів США щороку, до країн ЄС – близько 44 млрд доларів США. Розмови про компенсацію зайшли в глухий кут. І розрахунки наших економістів не були сприйняті».
Він нагадав, що минулого місяця відбулося засідання глав урядів країн СНД, які входять до Митного Союзу, де вони прийняли спільну Декларацію. У ній зазначено, що коли Україна стає асоційованим членом Європейського Союзу і відповідно ставить питання про створення зони вільної торгівлі з ЄС, то вона автоматично виходить із зони вільної торгівлі країн СНД. А українська продукція та експорт до Російської Федерації на 70% не сировинний – це вироби машинобудування.
Підбиваючи підсумки зустрічі, міністр підкреслив: «Ніхто не збирається відмовлятися від великої роботи з продовження європейської інтеграції в усіх напрямках. Головне завдання, яке ми повинні ставити перед собою – у першу чергу збудувати Європу в Україні за рівнем життя і за рівнем технологічного оснащення виробництва».
Нагадаємо, останнім часом члени Кабміну проводять зустрічі зі студентами столичних вишів, на яких переконують у необхідності зробити паузу в євроінтеграції.
Наразі тривають масові страйки у Києві та в регіонах України на підтримку підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Як відомо, Дмитро Табачник раніше заявляв, що перебування України в єдиному духовному просторі з Росією і розвиток культурних зв`язків зміцнює незалежність нашої держави.
2012 року в інтерв'ю журналу «ШО» Табачник заявив, що співдружність Росії і України має стати цивілізаційним вибором нашої країни.
"Русь для мене не тільки стародавнє найменування нашої землі, я розглядаю його як абревіатуру – Російсько-українську співдружність. Саме це співдружність має стати нашою спільною відповіддю на цивілізаційні виклики третього тисячоліття", – заявив він.
"Якщо цього не відбудеться, то нас чекає така ж сумна доля, як вмираючу на наших очах цивілізацію, що виникла спочатку на фундаменті християнства, і закінчується забороною християнської символіки, пропагандою содомії, евтаназії та ювенальним руйнуванням інституту сім'ї", – резюмував міністр.