Як свідчать дані жовтневого соцопитування фонду "Демократичні ініціативи", у разі проведення референдуму про вступ до ЄС, 45% населення проголосували б за вступ, 28 % – проти , 9 % не брали б участі у референдумі , а 17,5 % не змогли б визначитися зі своїм вибором.
Якби відбувався референдум про приєднання до МС, то 38 % проголосували б "за", 30% – проти, не брали б участі 10% і не визначилися зі своїм рішенням 21%.
Як відзначають соціологи, в українському суспільстві зберігаються регіональні, вікові та електоральні відмінності в підтримку того чи іншого інтеграційного спрямування.
На референдумі з підтримки вступу до ЄС "за" проголосувало б абсолютна більшість жителів Західного ( 72,5 %) і Центрального регіонів – 56 %. На Півдні і на Сході більшість проголосувала б проти вступу до ЄС: 44% на Півдні і 64% на Сході.
На референдумі щодо Митного союзу "за" проголосували б 61% жителів Півдня і 59,5 % жителів Сходу України. А в Центральному регіоні на референдумі щодо МС думку громадськості розділилося б практично рівномірно між тими, хто проголосував би "за" (33%) і "проти" (30%) приєднання до Митного союзу.
Відповідно, вступ до Європейського Союзу пріоритетним вважають жителі Заходу (72,5 %) та Центру (48,5 %) України, а вступ до Митного союзу – жителі Сходу (61%) та Півдня (54%).
Молодь віддає перевагу інтеграції в Європейський Союз (64%), а не приєднання до Митного союзу (20%). У віковій групі 30-54 років також переважає підтримка вступу до ЄС – 48%, вступ до Митного союзу вважають пріоритетом 31%.
Серед людей старше 55 років за вступ ЄС виступають 33% респондентів, за Митний союз – 41 %.
Вступ до ЄС вважають пріоритетним виборці опозиційних партій. Зокрема, приєднання до ЄС є пріоритетним для електорату ВО "Свобода" (85%), ВО "Батьківщина" (77%) і партії УДАР (74,5%).
Вступ до МС в альтернативному формулюванні підтримують виборці КПУ (93%) та Партії регіонів (61%).
Соцопитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Ukrainian Sociology service з 5 по 16 жовтня 2013 року. Всього було опитано 2000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (старше 18 років). Теоретична похибка вибірки – 2,3 %.
Нагадаємо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Лідери опозиційних фракцій 24 листопада заявили про безстрокову акцію протесту. Вони закликали виставити блок-пости біля будівлі уряду. Під час акцій біля будівлі Кабміну 24 і 25 листопада відбулися бійки мітингувальників і правоохоронців із застосуванням сльозогінного газу.
26 листопада під будівлею уряду відбувся мирний пікет, учасники якого виступали за євроінтеграцію України та відставку Миколи Азарова.