Журналісти і громадські діячі попросили втручання представників влади та міліції. Після невеликої сварки спортивні чоловіки відступили.
Невідомі стояли серед учасників акції, поки хтось їм дав покинути Євромайдан. Дві групи по 15 чоловік в кожній покидали територію Євромайдану організованою колоною. Осторонь за ними спостерігали інші спортивні чоловіки – одягнені переважно в чорне.
Супротивники Євромайдан відмовлялися називати свої імена, але журналісти пізнали серед організаторів заварушки деякого козачого отамана Олександра Солодовника. Той, як кажуть, признався, що прийшов до пам'ятника Шевченко, щоб проводити контр-акцію – виступати проти ЄС і за єдність слов'янських народів.
Виявилось, що заявки на проведення мітингу саме в цьому місці подали чи то 4, чи то 6 громадських організацій. Про це повідомив секретар Донецької міськради Сергій Богачов, який також прийшов до місця проведення акцій. Проте він не став уточнювати, про які саме організації йдеться.
«Наші рекомендації були не провокувати якісь конфлікти і провести це настільки демократично, наскільки це тільки можливо», – пояснив Богачов.
Йому дозволили виступити. Секретар міськради розповів мітингуючим про загрозу скорочення штату на заводі "Норд", який залежний від російського ринку. Він виразив заклопотаність можливими економічними труднощами. У відповідь присутні почали кричати: "Ганьба!".
У зв'язку з провокаціями учасники Євромайдану вирішили не встановлювати намети, оскільки влада дала їм зрозуміти, що у такому випадку акцію розженуть. У мерії говорять, що доки не мають наміру подавати до суду, щоб заборонити одночасне проведення заходів прихильників і противників євроінтеграції. Але вже відомо, що 26 листопада у безпосередній близькості з Євромайданом проведуть свою акцію за дружбу з Росією та Митний союз місцеві сепаратисти – у тому числі партія "Російський блок".
Як повідомлялось, 23 листопада мер Донецька Олександр Лук'янченко запевняв, що Євромайдану у місті не буде.
"У Донецьку Євромайдану, я думаю, не буде такого, як дехто очікує. Тому що раніше були соцопитування зроблені, і за цими опитуваннями лише 27% бажали йти до Євросоюзу", – пояснив Лук'янченко.
Нагадаємо, уранці 25 листопада у Києві на Майдан Незалежності сталися сутички з протестувальниками й міліцією. 250 працівників спецпідрозділу оточили мітингувальників, які зібрались під стелою Незалежності. Увечері 24 листопада міліціонери силою відтіснили активістів, які вийшли на акцію на захист євроінтеграції України, з проїжджої частини Хрещатика на пішохідну.
Також вночі під ранок «Беркут» розігнав Євромайдан в Одесі, а вдень комунальники знесли намети мітингуючи на підтримку євроінтеграції в Чернігові.
У Дніпропетровську увечері 25 листопада приблизно 40 молодиків напали на наметове містечко мітингу на підтримку євроінтеграції та побили його учасників.