Перешкоджання проведенню акції протесту проти призупинення підписання угоди про асоціацію з ЄС почалося у Києві. Зокрема, 21 листопада ввечері Окружний адміністративний суд Києва своїм рішенням обмежив преведення акцій, заборонивши встановлювати малі архітектурні форми у вигляді наметів, кіосків або навісів. Таке обмеження встановлене з 22 листопада 2013 року по 7 січня 2014 року і стосується Майдану Незалежності, вулиці Хрещатик та Європейської площі.
Крім цього, одразу ж 22 листопада комунальні служби почали нашвидкуруч встановлювати будиночки для проведення новорічного ярмарку у центрі столиці.
А пізніше правоохоронці почали відтісняти людей, розширюючи площу навколо місця встановлення новорічної ялинки.
25 листопада вранці на Майдан Незалежності у Києві привезли чотири машини з залізною огорожею, призначеною для ковзанки та ялинки. Комунальники встановили паркан, яким огородили каркас для новорічної ялинки, та завезли на Майдан будівельний кран. Двох активістів побили, коли ті спробували зупинити машини з огорожею.
Влада намагалася протидіяти і проведенню в столиці народного віча у неділю, 24 листопада, перешкоджаючи довезенню людей до Києва. Так, у Кіровограді працівники Державтоінспекції не випустили маршрутки з громадянами, які їхали на Євромайдан. А в Чернігові взагалі зняли з рейсу маршрутки до столиці. Хоча навіть це не завадило зібрати на Європейській площі понад 100 тис. активістів. Після протесту опозиціонери встановили 24 намети на тротуарі перед Українським домом і оголосили акцію безстроковою.
Того ж дня міліція заблокувала прохід учасників протесту поблизу будівлі Кабміну. Виникли сутички, під час яких «Беркут» застосував сльозогінний газ. Міліція пояснила такі дії тим, що до цього вдалися і мітингувальники. Під час цих сутичок постраждав і кореспондент Тиждень.ua Станіслав Козлюк.
Згодом Печерське райуправління міліції відкрило кримінальне провадження за фактом цих сутичок.
Однак, 25 листопада сталися чергові сутички під будівлею Кабміну. На двох активістів Євромайдану склали адмінпротоколи.
А пізніше опозиція повідомила, що міліція жорстоко побила і затримала молодих людей, які поверталися до Львова після участі в Європейському майдані в Києві. За словами голови фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, міліція виправдовується, ніби переплутала молодих людей із якимись злочинцями: «Спочатку побили, а потім сказали, що переплутали, і відпустили. Після того, як туди поїхали депутати». Постраждалі у Печерському відділку міліції Києва пишуть заяви про побиття та чекають на медичну допомогу.
Згодом у міліції підтвердили затримання шістьох осіб і зазначили, що їх вже відпустили з Печерського райвідділку. Однак, черговий цього райвідділу, майор міліції Олександр Дропей відмовився сказати, у чому їх звинувачують.Він також не підтвердив інформації про побиття мітингувальників, але і не спростував. За його словами, за цим фактом проводитиметься службова перевірка.
У Львові після того, як на акцію 22 листопада вийшло близько двох тисяч людей, Львівський окружний адмінсуд заборонив встановлювати намети на чотирьох площах міста за адресами: пр.Свободи, 1, вул.Винниченка, 18, вул. Університетська, 1 та площа Ринок, 1 до 29 листопада.
Однак, згодом голова Львівської ОДА Олег Сало, чиє нещодавнє призначення на цю посаду викликало хвилю обурення в регіоні, пояснив, що облдержадміністрація не забороняє Євромайдан, а рішення суду про заборону на встановлення наметів є "технічною помилкою". Він пообіцяв розібратися в ситуації.
Таку ж заборону у ніч на 25 листопада узаконив і суд Одеси. Вона триватиме до 31 листопада включно. З адміністративним позовом до суду звернувся виконавчий комітет Одеської міської ради. Згідно з рішенням суду, на низці міських територій заборонено проводити збори, встановлювати намети, використовувати апаратуру та автотранспорт для відтворення звуку, розміщувати малі архітектурні форми та конструкції.
Акції заборонені, зокрема, біля будівель державних і муніципальних установ, а також на Приморському бульварі.
Після цього, міліція разом з невідомими особами знесла наметове містечко в Одесі. Затримали трьох активістів і організатора мітингу Олексія Чорного. За інформацією активістів, його побили.
У міліції інформацію про побиття Чорного спростовують, зазначивши, що він сам наніс собі тілесні ушкодження, декілька разів вдарившись в автозак.
У Миколаєві увечері 22 листопада працівники міліції спробували силою розігнати акцію протесту проти призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію України та ЄС. Після декількох спроб правоохоронцям вдалось знести три намети, розгорнуті у центрі міста. Депутати облради від ВО "Батьківщина" Оксана Янішевська і Вадим Меріков написали заяву в міліцію з цього приводу. Однак, у міліції спростовували такі звинувачення.
Згодом суд заборонив проведення масових акцій у Миколаєві з 24 листопада цього року до 7 січня 2014 року. Суддя аргументувала рішення тим, що проведення акцій може призвести до масових безладів і порушення правил впорядкування: пошкодження асфальтового покриття під тиском наметів. Опозиція збирається подавати апеляцію.
Знесли намет громадських організацій, що вимагали підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом і в Чернігові. Міліція пояснила це рішенням суду про заборону проводити акцію громадської організації.
Знесення проходило у достатньо грубій формі. Один з мітингувальників облив себе бензином та намагався підпалити.
У Харкові заборону проводити масові заходи пояснили зростанням захворюваності на грип та ГРВІ. Хоча за інформацією головного спеціаліста відділу епідеміологічного нагляду Харківського міського управління ГУ Державної санітарно-епідеміологічної служби в Харківській області Валерії Середи, станом на 11 листопада в Харкові не було зафіксовано жодного випадку захворювання на грип, а показники захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції серед населення міста за тиждень були утричі нижчі за середньосезонний рівень і у шість разів нижче показників епідеміологічного порогу.