"За наступної нагоди я поговорю з російським президентом на цю тему", – заявила Меркель.
При цьому Меркель відкинула побоювання Москви, що "Східне партнерство" спрямоване проти Росії.
За її словами, ЄС має домогтися, щоб під час подальшої євроінтеграції колишніх радянських республік справа не доходила до конфронтації.
Мета переговорів із Росією полягає в тому, щоб у майбутньому уникнути протистояння між хорошими відносинами цих країн з Росією та їхніми хорошими відносинами з ЄС.
"Росія – наш стратегічний партнер. Тому треба з'ясувати, як можна подолати "цей політичний тиск" Росії на східних сусідів ЄС", – заявила Меркель.
Те, що Україна вирішила не підписувати угоду про асоціацію з ЄС, пов'язано також із питанням, що ця угода означає для відносин із Росією, підкреслила Меркель.
Тому, на її думку, Євросоюз має порушити цю тему на переговорах із Росією. Німеччина теж зробить свій внесок у цю дискусію.
Нагадаємо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд України призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС та відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу . Опозиція почала збір підписів за висловлення недовіри уряду.
Європейський комісар з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що ЄС буде готовий відновити підготовку до підписання Угоди про асоціацію, якщо Україна теж засвідчить свою готовність.
Президент Росії Владімір Путін вважає, що Євросоюз тисне на Україну "аж до сприяння у проведенні масових акцій протесту".