З адміністративним позовом до суду звернувся виконавчий комітет Одеської міської ради, який просив обмежити УДАР, Одеську обласну організацію ВО Батьківщина і православну громаду в особі кількох громадян на проведення масових акцій на проспекті Шевченка (біля обласної держадміністрації), на Куликовому полі, по вулиці Канатній, а також ряду центральних вулиць – Пушкінській, Єврейській, Дерибасівській, Катерининській, на Катерининській площі і Приморському бульварі до 9 грудня.
Виконком аргументував свій позов, в тому числі тим, що в найближчі дні на Приморському бульварі, біля пам'ятника Дюку, буде встановлений великий дев'ятисвічник (менора) на честь іудейського свята Ханука (настає 27 листопада).
На думку виконкому, заявка на Хресний хід, запланований православною громадою, носила виражене невдоволення саме установкою менори, що стала в Одесі традиційною.
Настрої заявників на Хресний хід можуть призвести до "міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів". Суд задовольнив позов частково.
Зокрема, в постанові, винесеній в ніч на 23 листопада, сказано, що встановлені обмеження у реалізації права на мирні зібрання шляхом заборони Одеській обласній організації політичної партії УДАР Віталія Кличка до 31 листопада проводити заходи на Думській площі.
Також заборонили православній громаді Одеси "в особі Чернова Івана Анатолійовича і Прохоровича Сергія Олеговича 26, 27 і 28 листопада з 13:00 до 19:00 проводити хресний хід" в центрі міста.
Наразі намети, встановлені вчора на Думській площі з нагоди проведення акції протесту проти припинення урядом процесу підготовки до укладення Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом, перенесені до пам'ятника Дюку.
Цей монумент розташований також на Приморському бульварі – приблизно в 200 метрах від будівлі мерії, але це місце в заборонену судом зону не потрапило.
Як повідомлялось, сьогодні Львівський окружний адмінсуд до 29 листопада у Львові заборонив встановлювати намети.
Натомість у Донецьку Донецький міський голова Олександр Лук'янченко заявив, що у місті Майдану не буде.