"Кожен четвертий долар, який Україна отримує від експорту, заробляється українськими селянами", – сказав глава держави.
За його словами, експорт аграрної продукції щодня дає Україні близько $43 млн.
Президент зазначив, що український аграрний бізнес виходить на нові ринки, зокрема, аграрії України отримали право постачати зерно в Китай.
"Україна відновила свій статус потужного гравця на світовому ринку продовольства", – підкреслив Янукович.
На його думку , ефективний розвиток агропромислового сектору має забезпечити підвищення добробуту і поліпшення умов життя працівників сфери сільського господарства.
"Мене як президента в першу чергу хвилює , що отримує від економічного розвитку аграрної сфери кожен селянин", – сказав Янукович.
"Високі показники українського сільськогосподарського виробництва повинні дати відповідний соціальний ефект, стати основою для добробуту селян, для всебічного розвитку сільських територій", – підкреслив президент.
Він зазначив, що жителі села, перш за все, повинні отримати нормальні житлові і побутові умови, повноцінне медичне обслуговування, можливість дати дітям якісну освіту.
"Держава робить все можливе, щоб знайти баланс між приватними комерційними інтересами і потребами селян", – підкреслив Янукович.
Суттєвим кроком у цьому напрямку він назвав затверджену нещодавно Стратегію розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року. "Реалізація її положень дозволить на практиці підтримати ефективний і соціально відповідальний аграрний бізнес", – сказав президент.
Говорячи, зокрема, про успіхи у розвитку вітчизняного тваринництва , президент нагадав, що за 2010-2013 рр. було збудовано та реконструйовано 716 тваринницьких ферм і комплексів.
"Завдяки вашій наполегливій роботі, нам вдалося стабілізувати ціни на продукти харчування", – підкреслив президент.