«Виходячи з рекомендацій спостерігачів Європарламенту Олександра Кваснєвського і Пета Кокса про те, що проурядовим і опозиційним партіям слід шукати консенсусу у вирішення цього питання і приймаючи до уваги, що жоден законопроект, підготовлений самостійно чи то опозицією, чи то іншим політичним формуванням не набере достатньої кількості голосів… Саме цей принцип консенсусу і був взятий нами за основу», – заявив він.
За його словами, робочою групою було розглянуто всі зареєстровані на момент роботи групи законопроекти, що стосуються цього питання.
«Коли стали узгоджувати позиції, виявилося, що тільки третина з них знаходять загальну підтримку. Окремі ключові питання – внесення змін до КПК чи кримінально-виконавчого кодексу зовсім не сприймалися. По суті ми втратили день і ні до чого не прийшли», – зачитував Васильєв свою доповідь.
«З чим усі погодилися так це, щоб зміни до закону стосувалися відстрочення, перерви покарання для проходження лікування за кордоном. Але вже на наступний день опозицією був представлений новий законопроект про умовно-дострокове звільнення від покарання у зв’язку з необхідністю лікування за кордоном. Тобто зразу було зрозуміло, про що йде мова…», – зазначив він, не пояснивши цю фразу.
За його словами, залишилися поза увагою такі питання як «медичний висновок установи, де засуджена людина проходила лікування з рекомендаціями подальшого лікування за кордоном, зобов’язання такої людини повернутися для відбування покарання та інші».
«Подальше обговорення всіх цих питань позитивних результатів не дали, тому узгоджений законопроект відсутній», – підсумував він.