За даними дослідження, мешканці країн Близького Сходу та Північної Африки найбільше страждають від депресії.
«Дослідження, опубліковане на цьому тижні в журналі PLOS Medicine, використовували дані про поширеність, кількість випадків та тривалість депресії, для того щоб визначити соціальні та публічні наслідки цього розладу у всьому світі. За їхніми даними, глобально депресія є другою основною причиною неспроможності працювати, яку діагностували у трохи більше ніж 4% населення у світі», – пише видання.
Завдяки розробленій вченими карті можна визначити, якій частині населення в кожній країні поставили діагноз клінічної депресії.
Так, за даними карти видно, що в Україні та Польщі рівень захворювання дещо нищий, ніж в інших країн Східної Європи – близько 4,5%. Приблизно такий самий рівень в Індії. У США та інших країн Східної Європи ситуація дещо гірша – близько 5% населення там страждають від клінічної депресії. Понад 6% населення страждають від депресії у Росії, Білорусі та Туреччині.
Як зазначає The Washington Post, ці дані звісно не можуть відображати абсолютної ситуації, оскільки дослідники не обстежували кожного жителя країни, а використовували ті дані, що вже існують. «Це означає, що ми беремо до уваги не рівень власне клінічної депресії, а рівень діагностованої клінічної депресії. Люди, які живуть у країнах з розумінням цієї проблеми та кращим доступом до служб охорони психічного здоров'я, природно можуть бути діагностовані на вищому рівні. Це може допомогти пояснити незвично низький рівень захворювання в Іраку, де, наприклад, рівень охорони здоров'я на низькому рівні», – зауважує видання.
Проте результати дослідження часто є вражаючими і неочікуваними. Більше 5% населення страждає від депресії на Близькому Сході, Північній Африці та країнах Африки на південь від Сахари, в середньому по Східній Європі та країнах Карибського басейну. Тим часом, якщо оцінювати регіонально, то рівень депресії найнижчий у Східній Азії, далі йде Австралія та Нова Зеландія і Південно-Східна Азія.
Найбільш депресивною країною є Афганістан, де більш ніж одна п’ята жителів страждають від цього розладу. Найменш депресивними є японці, де такий діагноз було поставлено менш ніж 2,5% населення.
Окрім Афганістану, дуже високий рівень депресії також в Еритреї, Руанді, Ботсвані, Ґабоні, Ґондурасі та, що неочікувано, Хорватії та Нідерландах.