"Я не бачу консенсусу серед країн ЄС щодо підписання Угоду про асоціацію з Україною. Він може з'явитися, тільки якщо Юлія Тимошенко буде звільнена з в'язниці", – сказав Лайчак.
Політик зазначив, що "Юлія Тимошенко стала символом вибіркового правосуддя, і президент Янукович про це знає".
Віце-прем’єр-міністр Словаччини додав, що радив би знайти "рішення, яке "яке допоможе підписати угоду, а не рішення, яке допоможе тим чи іншим політикам виграти наступні вибори".
На його переконання"кожен учасник має зробити свій внесок у це рішення, від якого виграють усі сторони".
Водночас присутній на конференції посол України у США Олександр Моцик зазначив, що "не дуже розумно робити 46 мільйонів громадян України заручниками однієї справи, навіть дуже важливої".
"У нас склалася унікальна ситуація в Україні, коли уряд і опозиція підтримують укладення Угоди про асоціацію, бізнесмени і громадянське суспільство, більша частина населення …Нинішня влада Януковича зробила для реформ більше, ніж усі уряди за попередні 20 років ", – сказав український посол.
Як відомо, раніше глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що якщо Україна не встигне виконати всі умови Євросоюзу до саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, то підписання угоди про асоціацію можуть перенести на 2014 рік.
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що якщо не буде "зеленого світла" відносно підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС з боку наглядової місії Європейського парламенту – екс-президентів Пета Кокса та Александра Кваснєвського, Брюссель документ не підпише. Основною метою місії Кокса-Кваснєвського є вирішення ситуації з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.
Україна очікує остаточне рішення місії представників Європейського парламенту 14 листопада.
В той же час міністр закордонних справ України Леонід Кожара сподівається, що Європарламент ратифікує Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у першій половині 2014 року.